24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
اخبار فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

آیا ترامپ به ارزهای دیجیتال اهمیت می دهد؟ بیت کوین آخرین میدان نبرد در انتخابات ایالات متحده است.

موضع دونالد ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال از ضد بیت کوین به سمت نامزدی طرفدار کریپتو تغییر کرده است.

 

آمریکایی ها در 5 نوامبر برای انتخاب رئیس جمهور بعدی خود به پای صندوق های رای می روند. انتظار می رود که انتخابات آتی در میان افزایش دوقطبی شدن رای دهندگان و به طور کلی مشارکت ناچیز رای دهندگان، رقابتی فشرده باشد. با نزدیک‌تر شدن روز انتخابات، نامزدهای ریاست‌جمهوری برای جلب اعتماد مردم رقابت می‌کنند و وعده‌های آینده روشن‌تری را ارائه می‌کنند.

در حال حاضر، ارز دیجیتال در این ترکیب گرفتار شده است. به نظر می‌رسد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین، روی ارزهای دیجیتال تمرکز کرده و موضع آشتی‌جویانه‌تری اتخاذ کرده و آینده‌ای “خوب و محکم” را برای صنعت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده نوید می‌دهد.

با این حال، آیا ترامپ واقعاً راست می گوید یا فقط با نزدیک شدن به روز انتخابات، رمزارز را به یک فوتبال سیاسی حزبی دیگر تبدیل می کند تا آرا را تضمین کند؟

 

نظر ترامپ در مورد تغییرات کریپتو:

ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود به طور کلی از ارزهای دیجیتال انتقاد می کرد. او بسیاری از انتقادات رایج از سوی سیاستمداران را مطرح کرد، یعنی اینکه رمزارز «بر اساس هوای رقیق» است و برای مواد مخدر و سایر فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود.

 

 

با این حال، با نزدیک شدن به انتخابات 2024، ترامپ روایت خود را تغییر داده است.

در 8 مه، در طی رویدادی برای دارندگان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در استراحتگاه Mar-a-Lago خود در فلوریدا، او با متهم کردن پرزیدنت جوزف بایدن و رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گری جنسلر، جامعه ارزهای دیجیتال را غافلگیر کرد. ، از توطئه علیه ارزهای رمزنگاری شده، در حالی که نامزدی خود را به عنوان جایگزینی برای رأی دهندگان طرفدار رمزارز معرفی می کند.

 

جامعه کریپتو از سیاست بایدن انتقاد می کند:

وعده اخیر ترامپ برای تبدیل شدن به یک جنگ صلیبی رمزارز به دنبال تهدید دولت بایدن مبنی بر وتوی قطعنامه H.J.J. لایحه 109 SEC کریپتو، که به موسسات مالی تحت نظارت ایالات متحده اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را نگه دارند.

طرفداران بانفوذ رمزارز از این لایحه حمایت کردند، از جمله چارلز هاسکینسون، بنیانگذار اتریوم و بنیانگذار کاردانو، که ریاست جمهوری بایدن را متهم کرد که به “صنعت از هر جهت ممکن آسیب می رساند.”

 

در پست اخیر، هاسکینسون اشاره کرد که دولت ترامپ «بیشتر» صنعت کریپتو را نادیده گرفته است، در حالی که «دولت بایدن در تلاشی هماهنگ برای از بین بردن کریپتوها بوده است».

 

رای به بایدن، رای مخالف صنعت ارزهای دیجیتال آمریکاست.

 

رایان سلکیس، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تحلیلی بلاک چین مساری، ادعا کرد که اگر بایدن دوباره انتخاب شود، صنعت کریپتو با مجموعه ای از مقررات خصمانه روبرو خواهد شد.

 

 

ترامپ نارضایتی جامعه کریپتو از بایدن را مورد توجه قرار داده و مدعی شده است که “کریپتو به دلیل خصومت با کریپتو در حال خروج از ایالات متحده است.” ترامپ گفت: برای جلوگیری از مهاجرت صنعت کریپتو از ایالات متحده، “ما باید اجازه دهیم آنها اینجا باشند.”

 

آیا ترامپ واقعاً به ارزهای دیجیتال اهمیت می دهد؟

در حالی که برخی از جامعه رمزارز قبلاً وفاداری خود را به ترامپ اعلام کرده اند، برخی دیگر نسبت به انگیزه های رئیس جمهور سابق بدبین هستند. مونیکا طاهر، مدیر سابق فناوری و نوآوری کسب و کار دولت السالوادور، به کوین تلگراف گفت که رمزارزها “توسط برخی از سیاستمداران فرصت طلب برای ارتقای جایگاه خود و معرفی خود به عنوان مبتکر استفاده می شود.”

 

طاهر معتقد است که ترامپ نمونه بارز این فرصت‌طلبی است، زیرا او «در ابتدا با ارزهای رمزنگاری‌شده مخالف بود، اما اکنون به دلیل مشکلات مالی، حتی کمک‌های مالی را به این شیوه می‌پذیرد»، همانطور که ترامپ در رویداد دارنده NFT خود تأیید کرد.

کمپین ترامپ برای دفاع از رئیس جمهور سابق در برابر 91 مورد جنایت در دو دادگاه ایالتی و دو منطقه فدرال، پول هجوم آورده است. Crypto می تواند راهی برای کمپین پول نقد برای دریافت بودجه جدید فراهم کند.

اندرو ام بیلی، یکی از نویسندگان Resistance Money و یکی از همکاران موسسه سیاست بیت کوین، به کوین تلگراف گفت که او معتقد است که «ترامپ پاسخ واکنشی ایجاد شده توسط سناتور الیزابت وارن و رویکرد تهاجمی دولت بایدن علیه بخش کریپتو را دریافت کرده است.

بیلی گفت که موضع جدید ترامپ در حمایت از ارزهای دیجیتال «در چارچوب الگوی آشنای گفتن چیزهای مثبت در مورد ارزهای دیجیتال، قول دادن به تقویت نوآوری و ادامه دادن قرار می‌گیرد». با این حال، او معتقد است که «اگرچه آخرین پیشنهاد او برای دادگاهی کردن رای رمزارز مبهم است، اما ممکن است بدون توجه به اینکه چقدر غیر صادقانه یا مبهم باشد، مؤثر واقع شود.»

طاهر، که تجربه قابل توجهی از همکاری نزدیک با سیاستمداران دارد، توصیه کرد که فقط به کسانی اعتماد کنند که واقعاً به رای دهندگان خود در مورد این سیستم پولی جدید آموزش می دهند، زیرا “تمرکز اولیه باید بر شمول مالی به جای یک ترفند صرف بازاریابی باشد.”

 

آرای دارندگان کریپتو می تواند در ایالت های نوسانی مرتبط باشد:

صرف نظر از انگیزه های رئیس جمهور سابق، ترامپ ممکن است به زودی با یک بلوک رای جدید مواجه شود. در 14 مارس، پارادایم یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان داد 19٪ از رای دهندگان ثبت نام شده ایالات متحده کریپتو خریداری کرده اند، و به این نتیجه رسید که “یک پنجم کشور زیرگروه خاص نیست.”

 

نظرسنجی پارادایم بیشتر نشان می دهد که دارندگان کریپتو مایل به تغییر حزب هستند. بر اساس این نظرسنجی، 48 درصد از پاسخ دهندگان در سال 2024 از ترامپ حمایت کردند، اما تنها 39 درصد در سال 2020 به او رای دادند.

 

این ممکن است برای برگرداندن جریان در به اصطلاح «ایالت‌های نوسانی» که نتیجه انتخابات به دور از قطعیت است، بسیار مهم باشد. به دلیل ماهیت رقابتی، ایالت های نوسانی توجه و منابع مبارزاتی قابل توجهی را از طرف هر دو حزب در طول انتخابات دریافت می کنند. همانطور که پارادایم می نویسد:

 

«این داده‌ها در مجموع نشان می‌دهند که دارندگان کریپتوها خودشان یک رأی جمعیتی نوسانی هستند، که اگر انتخابات یک مسابقه دیگر باشد، می‌تواند تعیین‌کننده باشد.»

 

در 7 می، گروه ارز دیجیتال (DCG) نظرسنجی را با مشارکت The Harris Poll با عنوان “نگرش های رمزنگاری در ایالات نوسان” منتشر کرد. این نظرسنجی داده ها را از میشیگان، نوادا، اوهایو، مونتانا، پنسیلوانیا و آریزونا جمع آوری کرد.

 

این مطالعه تمایل فعال به رای دادن را نشان داد، به طوری که 93 درصد از رای دهندگان ادعا کردند که قصد دارند در انتخابات آینده رای دهند. این نقطه داده به ویژه برای کشوری که به طور سنتی به دلیل میزان مشارکت پایین در رأی دهندگان شناخته می شود، مهم است. علاوه بر این، 74 درصد از رای دهندگان خود را درگیر سیاسی می دانستند.

 

این رای دهندگان تقریباً به طور مساوی از نظر سیاسی تقسیم شده اند، به طوری که 43 درصد متمایل به جمهوری خواه و 45 درصد متمایل به دموکرات هستند.

 

 

اما کریپتو تنها موضوعی است که در رای گیری ماه نوامبر امسال وجود دارد. آیا موضع یک نامزد ریاست جمهوری در مورد رمزارزها برای کسب پیروزی آنها حیاتی خواهد بود؟ بر اساس نظرسنجی DGC، 26٪ از پاسخ دهندگان گفتند که به موضع یک نامزد در مورد رمزنگاری توجه می کنند، و 21٪ گفتند که رمزگذاری موضوع مهمی است که باید در انتخابات آینده در نظر گرفته شود.

 

موضع کلی پاسخ دهندگان در مورد کریپتو را می توان به احساس نظارت بیش از حد نسبت داد: 55٪ نگران هستند که سیاست گذاران نوآوری را با مقررات بیش از حد خفه کنند. تیم دریپر، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز به کوین تلگراف گفت:

 

آمریکا به آزادی معروف بود و اکنون ما به قوانین ناسازگار، ناعادلانه و توهین آمیز معروف هستیم.

 

اکثریت قریب به اتفاق، 83 درصد از پاسخ دهندگان آرزو داشتند که قانونگذاران قبل از تنظیم رمزارز، آن را درک می کردند. دراپر این نگرانی را تکرار کرد و از عدم آگاهی تنظیم‌کننده‌ها انتقاد کرد و اطمینان داد که معتقد است «بیشتر افرادی که سعی در تنظیم ارزهای دیجیتال دارند، حتی یک کیف پول رمزنگاری هم ندارند».

 

تا انتخابات نوامبر هنوز نزدیک به شش ماه باقی مانده است، بنابراین زمان زیادی برای تغییر موقعیت نامزدها یا توسعه بیشتر مشکلات حقوقی ترامپ وجود دارد. اگر ترامپ بخواهد یک بلوک رای قاطع از دارندگان کریپتو ایجاد کند، باید رای دهندگان را متقاعد کند که یک مدافع واقعی است، مثلاً با ارائه طرح‌های مشخص برای کریپتو. در غیر این صورت، این می تواند صرفاً به وعده توخالی یک سیاستمدار دیگر تبدیل شود.

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *