24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
اخبار اخبار فوری فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

ایلان ماسک از شکایت علیه سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI انصراف داد.

تصمیم ماسک یک روز قبل از اینکه یک قاضی فدرال تصمیم بگیرد که آیا پرونده را رد کند یا اجازه دهد تا به مرحله بعدی ادامه دهد، صادر شد.

 

ایلان ماسک از شکایت خود علیه OpenAI و مدیر عامل آن سام آلتمن که شرکت هوش مصنوعی (AI) را متهم به انحراف از ماموریت اصلی خود برای توسعه هوش مصنوعی به نفع بشریت و نه برای سودآوری کرده بود، پس گرفت. بر اساس پرونده های دادگاه در دادگاه عالی سانفرانسیسکو در 11 ژوئن، وکلای ماسک درخواست کردند که شکایت نقض قرارداد را بدون پیش داوری کنار بگذارند.

 

اخراج بدون پیش داوری به این معنی است که پرونده برای همیشه منتفی نمی شود و بنابراین به ماسک اجازه می دهد تا در آینده دوباره پرونده را تشکیل دهد. یک روز قبل از اینکه یک قاضی فدرال تصمیم بگیرد که آیا پرونده را رد کند یا اجازه دهد تا به مرحله بعدی ادامه دهد، انجام شد. ماسک در مورد تصمیم خود برای انصراف از شکایت اظهاراتی ارائه نکرد.

 

 

ماسک در 29 فوریه 2024 از OpenAI و Altman به دلیل نقض قرارداد شکایت کرد و ادعا کرد که خالق ChatGPT از ماموریت اصلی خود برای توسعه مدل های زبان بزرگ خود برای “منافع بشریت، نه سود” منحرف شده است.

 

شکایات او به طور خاص مربوط به همکاری OpenAI با غول فناوری مایکروسافت برای ساخت فناوری هوش عمومی مصنوعی (AGI) و تصمیم آن برای راه‌اندازی ChatGPT-4 به روشی بسته بود. در آن زمان، ماسک از OpenAI خواست تا به اصول منبع باز خود بازگردد و دستوری برای جلوگیری از بهره برداری انتفاعی از فناوری AGI درخواست کرد. ماسک همچنین شکایت هایی را علیه OpenAI ارائه کرده است.

 

آخرین شماره میلیاردر با OpenAI شامل مشارکت با اپل است که ChatGPT را در سیستم عامل های iPhone، iPad و Mac ادغام می کند. ماسک مدعی است که تصمیم اپل با سپردن حریم خصوصی و امنیت به شخص ثالثی مانند OpenAI، یک «نقض امنیتی غیرقابل قبول» علیه کاربران اپل است.

 

با این حال، اپل ادعا می کند که آدرس های IP کاربران مبهم باقی می مانند و OpenAI درخواست های داده را ذخیره نمی کند. اپل هنگام صحبت در مورد “وعده حفظ حریم خصوصی” Apple Intelligence تاکید کرد: “این بدون جمع آوری اطلاعات شخصی شما از اطلاعات شخصی شما آگاه است.”

 

ماسک در نوامبر گذشته به راه‌اندازی ربات چت هوش مصنوعی Grok کمک کرد تا بتواند با افرادی مانند ChatGPT رقابت کند. شرکت پشتیبان Grok، xAI، 6 میلیارد دلار بودجه از شرکت هایی مانند Valor Equity Partners، Andreessen Horowitz، Sequoia Capital و Fidelity Management & Research Company در اواخر ماه مه دریافت کرد.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *