24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
اخبار اخبار فوری ایردراپ فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

سازندگان همستر کمبت: نوابغ بازاریابی یا طنزپردازان مدرن؟

همستر کامبت 200 میلیون بازیکن دارد که روی صفحه نمایش آنها کلیک می کنند. اما این بازی سؤالات جالبی را در مورد بازی برای کسب درآمد، هک رشد و درآمد پایه جهانی ایجاد می کند.

 

همستر کامبت فقط یک بازی دیگر نیست. این یک نیروگاه دیجیتالی است که با کلیک های مداوم، تلاش برای کسب سود و وعده هایی که فقط به صورت آنلاین وجود دارند، هدایت می شود. همستر کامبت از زمانی که در مارس 2024 در تلگرام راه اندازی شد، محبوبیت زیادی پیدا کرد و بیش از 200 میلیون کاربر را به خود جذب کرد.

 

سرعتی که با آن بازیکنان به دست آورد شاید بسیار چشمگیر باشد. این بازی مبتنی بر تلگرام در 77 روز پس از پخش زنده روزانه حدود 1.8 میلیون بازیکن داشت. مکانیک های درون بازی آن نیز منجر به شکستن رکوردهای رسانه های اجتماعی و کانال های یوتیوب آن شده است.

 

 

بازی های گاه به گاه: سادگی و جذابیت:

همستر کمبت مظهر بازی معمولی است – ساده، در دسترس، و نیاز به مهارت صفر دارد. این بازی ها برای از بین بردن زمان بدون زحمت طراحی شده اند. در همستر کامبت، می‌توانید بدون فکر روی آواتار همستر کلیک کنید تا سکه‌ها را جمع کنید. بر اساس داده‌های کانال تلگرام رسمی همستر کامبت در اوایل ژوئن، میزان درگیری کاربر در بازی به طور میانگین بیش از 20 دقیقه در روز بود که توسط Google Analytics اندازه‌گیری شد. این معیار همچنان در حال افزایش است.

 

اگر این متریک 20 دقیقه ای را در 100 میلیون کاربر ضرب کنید، مجموع آن از اوایل ژوئن 2024 به 2 میلیارد دقیقه در روز می رسد. کمتر از 30 روز بعد، بازی تعداد بازیکنان خود را دو برابر کرده و به 200 میلیون کاربر رسانده است.

 

 

مکانیک بازی: کلیک ها، اشتراک ها و سرمایه گذاری ها:

بازی حول محور جمع آوری سکه و افزایش سود در ساعت می چرخد ​​و سه روش اصلی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

  1. کلیک ها: ساده ترین روش شامل کلیک کردن روی همستر است. تکنیک هایی برای افزایش درآمد در هر کلیک وجود دارد، اما هر کلیک انرژی همستر را کاهش می دهد. هر چه بیشتر آسیاب کنید، زودتر می سوزید. این یادآور کار شرکتی است، اینطور نیست؟

  2. اشتراک ها: کسب سکه از طریق کارهایی مانند اشتراک در کانال ها و جذب بازیکنان جدید فراتر از بازی است. این امر مستلزم خروج از منطقه راحتی است، جایی که فرصت های جدید همیشه در دسترس هستند – چه در زندگی و چه فراتر از خود بازی.

  3. سرمایه‌گذاری و ترکیب روزانه: بازیگران استراتژیک می‌توانند در سرمایه‌گذاری و «ترکیب روزانه» شرکت کنند. به آن به عنوان حرکت در بازار سهام دیجیتال با همستر فکر کنید. چه کسی فکر می کرد سفر مالی شما با یک همستر مجازی شروع شود؟

 

 

چرا مردم همستر کمبت بازی می کنند؟

به نظر می رسد پول آسان انگیزه اصلی بازیکنان باشد. سازندگان همستر کمبت بازیکنان را با این ایده فریبنده درگیر می کنند که این سکه های دیجیتال می توانند روزی به پول نقد واقعی تبدیل شوند. وب‌سایت بازی به طور معمول از یک لیست توکن بالقوه نام می‌برد و کاربران را وادار می‌کند که کیف پول تلگرام خود را به ربات بازی پیوند دهند. به نظر می رسد توسعه دهندگان در حال آماده شدن برای یک ارز دیجیتال airdrop و عملکرد Onchain در بلاک چین TON هستند.

 

با توجه به اینکه پروژه های مشابه در سال جاری به جیب بازیکنان پرداخته است، مردم دلیلی برای این باور دارند که امیدهای آنها ممکن است نتیجه دهد. Notcoin را وارد کنید. Notcoin که در ژانویه 2024 در تلگرام راه اندازی شد، به عنوان یک بازی کلیکی شروع به کار کرد که مسلماً از خود Hamster Kombat ابتدایی تر بود.

 

فرض ساده بود: کاربران برای کسب ارز درون بازی روی صفحه نمایش خود کلیک کردند. در بهار سال 2024، Notoin رویدادی را برگزار کرد که به برخی از بازیکنان اجازه می‌داد تا سکه‌های مجازی را به پول ملموس تبدیل کنند.

 

بازاریابی نابغه و رسانه های اجتماعی:

ذهن پشت همستر کمبت نابغه های بازاریابی هستند. آنها یک ارز مجازی برای پرداخت اشتراک رسانه های اجتماعی، بازدید از ویدیو و جذب بازیکنان جدید ابداع کرده اند. ارز مجازی است، اما دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی واقعی هستند.

نتیجه؟ 47.4 میلیون مشترک تلگرام، 30 میلیون در یوتیوب و 10.8 میلیون در توییتر در کمتر از سه ماه. علاوه بر این، همانطور که اخیراً Cointelegraph گزارش داده است، کانال YouTube Hamster Kombat به عنوان سریعترین کانال در حال رشد در سطح جهانی شناخته شده است و در رکوردهای جهانی گینس ذکر خواهد شد.

 

نکته مهم این است که سازندگان بازی از بازیکنان نمی خواهند که پول سرمایه گذاری کنند. تنها چیزی که آنها می خواهند زمان و مشارکت بازیکنان در فعالیت ها است. بنابراین، متهم کردن سازندگان بازی به فریب کاری چالش برانگیز است. شاید تا حد زیادی به این دلیل است که مردم احساس امنیت می کنند و در بازی غرق می شوند.

 

 

از طرف دیگر، آیا کاری که آنها انجام می دهند واقعاً اشتباه است؟ آنها اساساً افرادی را که قبلاً برای بازی‌های معمولی وقت می‌گذرانند، گرفته‌اند و به آنها فرصتی برای انجام همین کار با امکان اضافی برای کسب درآمد ارائه کرده‌اند. فوق العاده ساده است.

 

حتی ممکن است استدلال کنید که یک مزیت اجتماعی در اینجا وجود دارد. مردم به جای اتلاف وقت یا درگیر شدن در فعالیت های مشکوک، از یک همستر مجازی استفاده می کنند و به طور بالقوه درآمد خود را افزایش می دهند. این یک برد-برد است.

 

مفهوم UBI:

اما بیایید کمی از بازی به عقب برگردیم و مفهوم مبادله زمان افراد با درآمد بالقوه را در نظر بگیریم. در مصاحبه اخیر با BBC Newsnight، پروفسور جفری هینتون نگرانی خود را در مورد آینده ابراز کرد که “هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل پیش پاافتاده را می گیرد.” او هشدار داد در حالی که هوش مصنوعی بهره‌وری و ثروت را افزایش می‌دهد، پول نصیب ثروتمندان می‌شود نه افرادی که شغلشان از دست می‌رود و این برای جامعه بسیار بد خواهد بود.

 

 

ایده او این است که به مردم حق برخورداری از درآمد پایه جهانی (UBI) بدهد، مفهومی که در آن «دولت به همه افراد بدون در نظر گرفتن امکاناتشان، حقوق مشخصی را پرداخت می‌کند». با این حال، بسیاری از دولت‌ها به سادگی آماده اجرای سیستم UBI نیستند، و به نقل از یک سخنگوی دولت بریتانیا، به دلیل هزینه‌های هنگفت «هیچ برنامه‌ای برای معرفی درآمد پایه جهانی» وجود ندارد.

 

اما اگر راهی برای بدست آوردن پول بدون اتکا به خزانه دولت وجود داشته باشد چه؟ اگر بتوانیم مکانیزمی ایجاد کنیم که کسب و کارها مایل به پرداخت برای ساده ترین اقدامات باشند؟ اگر این بازی‌های کلیکی مفهومی از یک UBI جایگزین باشند، چه؟

 

وعده های مجازی و مزایای واقعی:

بیایید آن را تجزیه کنیم. همستر کامبت فقط در چند ماه مخاطبان زیادی با پتانسیل عظیم برای کسب درآمد جمع آوری کرده است. ساده ترین روش ها شامل تبلیغات و انجام نظرسنجی است. اگر ذینفعان مایل به پرداخت باشند، یک لیست واقعاً ممکن است اتفاق بیفتد. با توجه به آگاهی روزافزون از Hamster Kombat و سکه های درون بازی آن، پتانسیل تکرار موفقیت Notcoin وجود دارد. یا شاید در آینده شاهد ترکیب همستر کامبت با هوش مصنوعی باشیم و یک جهان همستر کامل برای کاربران ایجاد کند؟

 

اما بیایید روی زمان حال تمرکز کنیم. سازندگان بازی مطمئناً درآمد خواهند داشت. آیا شرکت کنندگان؟ این مبهم باقی مانده است. با این حال، اگر پروژه‌های مشابه همچنان به ظهور خود ادامه دهند و درآمدهای بالقوه را نشان دهند، ممکن است ارزش نگاه دقیق‌تری به این مکانیسم داشته باشیم.

 

چرا ما به عنوان همستر بازی می کنیم؟

بیایید از ملاحظات وجودی فاصله بگیریم و از جسارت سازندگان بازی قدردانی کنیم. رشد شبکه های اجتماعی و کانال های یوتیوب Hamster Kombat را می توان به نبوغ بازاریابی نسبت داد. با این حال، ذهن پشت همستر کمبت فقط بازاریاب نیست. آنها ایده جسورانه ای داشتند که یک همستر را به شخصیت اصلی تبدیل کنند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا آنها یک همستر را انتخاب کردند؟

 

انتخاب یک همستر به‌عنوان شخصیت مرکزی در همستر کمبت فراتر از موجودات بامزه‌ای است که روی چرخ‌ها می‌دوند. این یک اشاره هوشمندانه به تمایل دنیای مالی به “رفتار لمینگ مانند” است.

 

 

Investopedia اصطلاحات مالی مربوط به “لمینگ” را باز می کند، که در آن سرمایه گذاران تصمیمات تکانشی را بر اساس “FOMO” و غیرمنطقی بودن برخی حرکات بازار می گیرند. جالب اینجاست که لمینگ ها و همسترها پسرعموهای دور هستند. آیا این یک تصادف است؟

 

 

در بازی، بازیکنان با شوخ طبعی با “تراشیدن همستر” شروع می‌کنند، که یک شروع استعاری در قلمرو بی‌معنای مالی است. در محافل مالی، «تراشیدن همستر» یا «لمینگ» به سرمایه‌گذاران باتجربه‌ای اشاره دارد که از ذهنیت گله‌ای تازه‌کارها سوءاستفاده می‌کنند – دقیقاً مانند اینکه سازندگان همستر کامبت با بازیگوشی به کاربران خود علاقه‌مند می‌شوند.

 

حماسه GameStop را به خاطر دارید؟

بیایید این چرخ همستر را کمی سخت تر بچرخانیم. شاید سازندگان همستر کمبت در نهایت کاربران خود را مسخره نمی کنند. شاید آنها با تمام وجود آنها را همانطور که هستند در آغوش می گیرند و می پذیرند.

 

در سال 2021، سرمایه‌گذاران خرد در ردیت r/WallStreetBets Reddit به نیروهای خود پیوستند و باعث افزایش قیمت سهام شدند که سرمایه‌گذاران نهادی را غافلگیر کرد. این یک مورد کلاسیک از مانور آماتورها از حرفه ای ها بود – سناریویی که در آن یک توده بحرانی از “همسترها” می توانند جریان مالی را تحت تاثیر قرار دهند. این رویداد بر کنایه درون همستر کمبت تاکید می کند: شاید در نهایت این موضوع در مورد آراستگی کاربرانش برای بهره برداری نیست.

 

شاید یک میلیون همستر که علیه مؤسسات قیام کنند شکست بخورند، اما یک میلیارد همستر نیروی قدرتمندی هستند. شاید «تراشیدن همستر» صرفاً یک مراسم شروع دمدمی باشد، با اذعان به اینکه قدرت واقعی در این «همسترها» نهفته است و از آنها سوء استفاده نخواهد شد.

 

همستر مدیر عامل: آقای Goxx

شخصیت مدیر عامل همستر در همستر کمبت همچنین می‌تواند از آقای Goxx، همستر افسانه‌ای سال 2021 الهام گرفته شود. آقای Goxx که به خاطر هدایت بازارهای کریپتوهای بی ثبات از یک قفس پیچیده و عملکرد بهتر از سرمایه گذاران انسانی مشهور است، معاملات خود را در توییچ پخش کرد و از “چرخ قصد” منحصر به فرد خود برای خرید و فروش استفاده کرد.

 

 

موفقیت او حاکی از آن است که در رمزارز، فقط اعتبارنامه نیست. گاهی اوقات، چرخ شانس به نفع شماست.

 

یک توضیح ساده – بنیانگذاران همستر را دوست دارند؟

فرضیه سوم دلیل روشنی را برای نقش مدیر عامل همستر در بازی نشان می دهد. سازندگان ظاهرا یک همستر حیوان خانگی با نامی شبیه به مدیر عامل داشتند که او را گرامی داشتند. در ادای احترام به همراه محبوب خود، او را به عنوان مدیر عامل همستر در بازی جاودانه کردند.

 

بودن یا نبودن [همستر]:

همانطور که به کاوش در جهان عجیب و غریب Hamster Kombat ادامه می دهیم، جایی که طنز مالی با سرگرمی دیجیتال روبرو می شود، یک سوال باقی می ماند. کلیک کنیم یا کلیک نکنیم؟ در چشم‌انداز سال 2024، این معضل با جوهره بی‌زمان تحقیق شکسپیر طنین‌انداز می‌شود و به ما یادآوری می‌کند که حتی در حوزه بازی‌ها، انتخاب‌هایی که می‌کنیم می‌توانند عدم قطعیت‌های عمیق خود زندگی را منعکس کنند.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *