24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
اخبار مقالات منتخب سردبیر

صرافی کریپتو ژاپن 320 میلیون دلار برای بازیابی وجوه پس از هک بزرگ جمع آوری می کند.

DMM بیت کوین قصد دارد با جمع آوری وجوه معادل 320 میلیون دلار ضرر کاربران را پس از یک هک بزرگ جبران کند.

 

DMM Bitcoin، یک صرافی رمزنگاری ژاپنی که اخیراً به ارزش 320 میلیون دلار بیت کوین هک شده است، قصد دارد 50 میلیارد ین (320 میلیون دلار) برای جبران ضرر کاربران جمع آوری کند. در بیانیه ای که در 5 ژوئن منتشر شد، DMM Bitcoin توضیح داد که با تهیه مقداری معادل بیت کوین، وجوه دزدیده شده مشتریان را بازیابی می کند.

 

تحقیقات در حال انجام:

در این بیانیه، DMM بیت کوین به کاربران اطمینان داد که با خریدهای برنامه ریزی شده، “مراقب خواهد بود” تا تاثیر بازار را به حداقل برساند. این شرکت همچنین توضیح داد که تحقیقات آن به دنبال «خروج غیرمجاز» معادل 4503 BTC در 31 می ادامه دارد.

DMM بیت کوین “عمیقا” از این وضعیت و تأثیر آن بر مشتریان خود عذرخواهی کرد و اظهار داشت که “به بررسی علت خروج غیرمجاز ادامه خواهد داد.” این شرکت همچنین اعلام کرد که هر گونه جزئیات جدید را به‌سرعت به اطلاع عموم خواهد رساند.

 

تامین وجوه بازیابی:

در تلاش برای تامین مالی غرامت مورد نیاز برای بازپرداخت مشتریان، DMM Bitcoin در 3 ژوئن پنج میلیارد ین (32 میلیون دلار) وام گرفت. افزایش سرمایه 48 میلیارد ین (308 میلیون دلار) برای 7 ژوئن و 2 میلیارد ین (12.8 میلیون دلار) از طریق تامین مالی بدهی تبعی در 10 ژوئن برنامه ریزی شده است.

 

این حمایت مالی و انباشت صندوق بازیابی از DMM.com می آید و وجوه لازم را برای “تضمین ذخایر بیت کوین مشتریان” تضمین می کند.

 

هک شده به “بیت”:

رویداد DMM بیت کوین که به عنوان هشتمین هک بزرگ ارزهای دیجیتال در تاریخ رتبه بندی شده است، در میان 10 هک بزرگ صرافی ارز دیجیتال در تمام دوران ها قرار دارد. در وهله اول، هک شبکه Ronin در مارس 2022 از گره های اعتبارسنجی شبکه سوء استفاده کرد که منجر به سرقت 620 میلیون دلار شد.

 

این امر باعث شد تا رونین به طور قابل توجهی اقدامات امنیتی خود را ارتقا دهد، جایزه های باگ 1 میلیون دلاری را معرفی کند و گره های اعتبار سنجی خود را دو برابر کند تا اطمینان حاصل شود که “دیگر تکرار نخواهد شد”.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *