14 آذر, 1402 | December, 5, 2023
اخبار اخبار فوری مقالات منتخب سردبیر

متا بخش مسئول هوش مصنوعی را در میان تجدید ساختار منحل می کند.

این تغییر ساختار در حالی انجام می شود که شرکت مادر فیس بوک به پایان «سال کارایی» خود نزدیک می شود.

 

غول رسانه‌های اجتماعی متا طبق گزارش‌ها، بخش خود را که مسئول تنظیم سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی (AI) خود در حین توسعه و استقرار است، منحل کرده است.

 

بر اساس یک گزارش، بسیاری از اعضای تیم بخش مسئول هوش مصنوعی متا به نقش‌هایی در بخش محصولات هوش مصنوعی مولد در این شرکت تبدیل شده‌اند و برخی به تیم زیرساخت هوش مصنوعی ملحق شده‌اند.

 

تیم هوش مصنوعی متا که در ماه فوریه تأسیس شد، بر توسعه محصولاتی متمرکز است که زبان و تصاویری را برای تقلید از نسخه‌ای معادل ساخت انسان تولید می‌کنند. این اتفاق زمانی رخ داد که شرکت‌های صنعت فناوری برای جلوگیری از عقب ماندن در رقابت هوش مصنوعی، پول خود را برای توسعه یادگیری ماشین ریختند. متا یکی از شرکت های بزرگ فناوری است که از زمان رونق هوش مصنوعی در حال پیشرفت است.

 

این تغییر ساختار در حالی انجام می شود که شرکت مادر فیس بوک به پایان «سال کارآمدی» خود نزدیک می شود، همانطور که مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت در طی تماس فوریه درآمد خود آن را نامید. تا کنون، این امر به عنوان هجوم اخراج شرکت ها، ادغام تیم ها و توزیع مجدد انجام شده است.

حصول اطمینان از ایمنی هوش مصنوعی به اولویت بازیگران برتر در فضا تبدیل شده است، به ویژه زمانی که قانونگذاران و سایر مقامات توجه بیشتری به مضرات احتمالی فناوری نوپا دارند. در ماه جولای، Anthropic، Google، Microsoft و OpenAI یک گروه صنعتی را تشکیل دادند که بر روی تنظیم استانداردهای ایمنی با پیشرفت هوش مصنوعی متمرکز بود.

 

بر اساس این گزارش، اعضای تیم مسئول بخش هوش مصنوعی در داخل شرکت توزیع شده اند، اما همچنان متعهد به حمایت از توسعه و استفاده مسئولانه هوش مصنوعی هستند و بر سرمایه گذاری مداوم در این زمینه تاکید دارند.

 

این شرکت اخیرا دو مدل مولد مجهز به هوش مصنوعی را معرفی کرده است. اولین، Emu Video، از مدل قبلی Emu متا استفاده می‌کند و می‌تواند کلیپ‌های ویدیویی را بر اساس ورودی‌های متن و تصویر تولید کند. مدل دوم Emu Edit بر روی دستکاری تصویر متمرکز شده است و نویدبخش دقت بیشتر در ویرایش تصویر است.

 

کوین تلگراف برای اطلاعات بیشتر با متا تماس گرفت اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *