24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
آلتکوین اخبار اخبار فوری فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

نهنگ ها باعث فروش عمده می شوند: بیت کوین همچنان به زیر 61 هزار دلار سقوط می کند

سرمایه گذاران نهادی در حال تخلیه مقادیر انبوه آلت کوین هستند و بازار ارزهای دیجیتال را تحریک می کنند. برای کشف دلایل و پیامدهای پشت این حرکت، ادامه مطلب را بخوانید.

 

غول های سازمانی به حالت فروش تغییر می کنند:

بر اساس گزارشی که توسط تحلیلگر زنجیره ای The Data Nerd منتشر شده است، سرمایه گذار نهادی برجسته Galaxy Digital 14.72 میلیون دلار از Avalanche (AVAX) را به Binance منتقل کرده است. داده ها نشان می دهد که یک کیف پول Galaxy Digital تقریباً 520000 AVAX را به صرافی Binance منتقل کرده است. قبلاً، همان کیف پول 498 بیت کوین را به پروتکل وام دهی AAVE واریز کرده بود تا 520000 AVAX وام بگیرد.

 

علاوه بر گلکسی دیجیتال، یکی دیگر از بازیگران اصلی، GSR Markets، معاملات قابل توجهی را نیز انجام داد. طبق گزارشات، GSR Markets 300000 توکن Chainlink (LINK) به ارزش تقریبی 4.37 میلیون دلار را به بایننس سپرده است. این حرکت باعث شد که کیف پولی که گمان می رود متعلق به GSR Markets باشد، این توکن های LINK را از یک کیف پول مولتی سیگ منتقل کرد و روند فروش را در بین سرمایه گذاران نهادی تشدید کرد.

 

نهنگ ها با ضرر می فروشند:

آخرین داده ها نشان می دهد که نهنگ های در مقیاس بزرگ مقادیر قابل توجهی آلت کوین را تخلیه کرده اند که منجر به کاهش قابل توجه قیمت شده است. به گفته Lookonchain، نهنگ ها توکن هایی مانند LDO، AAVE، UNI و FXS را بارگذاری کردند. به طور خاص، این نهنگ ها حدود 13.42 میلیون دلار آلتکوین به بایننس فروختند که تأثیر منفی بر بازار داشت. این تفکیک شامل 3.13 میلیون LDO (به ارزش 5.77 میلیون دلار)، 49،771 AAVE (4.54 میلیون دلار)، 269،177 UNI (2.41 میلیون دلار) و 250،969 FXS (708،000 دلار) است.

این سری از معاملات باعث کاهش قیمت توکن های ذکر شده شد. نهنگ فروشنده، که سرمایه‌گذاری زیادی در ETH و دیگر توکن‌های اکوسیستم اتریوم پس از تایید ETH ETF انجام داد، در اکثر این معاملات متحمل ضرر شد. این نهنگ که قبلاً بیش از 73 میلیون دلار در اتریوم و توکن‌های مرتبط سرمایه‌گذاری کرده بود، اکنون دارایی‌هایش را با ضرر می‌فروشد. این باعث کاهش قابل توجه قیمت برای $LDO، $AAVE، $UNI و $FXS شده است. دارایی های باقی مانده این نهنگ 3.33 میلیون LDO به ارزش 5.83 میلیون دلار و 31191 AAVE به ارزش 2.8 میلیون دلار است. آنها در حال حاضر سود خالص 2.87 میلیون دلاری دارند که عمدتاً ناشی از افزایش ETH است.

 

نتیجه:

ولگردی بی امان فروش توسط سرمایه گذاران نهادی مانند Galaxy Digital و GSR Markets، آشفتگی قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. در حالی که این اقدامات برای انحلال ذخایر آلتکوین با زیان، ماهیت بی ثبات سرمایه گذاری های کریپتو را برجسته می کند، همچنین بر تغییر استراتژی ها در میان بازیگران اصلی بازار تأکید می کند. همانطور که دنیای کریپتو به تکامل خود ادامه می دهد، درک این پویایی ها برای پیش بینی های آینده بازار و تصمیمات استراتژیک کلیدی است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *