14 آذر, 1402 | December, 5, 2023
فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

چگونه ماینرهای بیت کوین می توانند از یک بازار خشن جان سالم به در ببرند.

هاوینگ سال 2024 استخراج بیت کوین سخت تر می شود – به این معنی که ماینرها برای دریافت پاداش کمتر باید بیشتر هزینه کنند. اما هنوز راه هایی برای سودآوری وجود دارد.

 

 

تنها هفت ماه تا بیت کوین بعدی باقی مانده است. در آوریل 2024 نصف می شود. تقریباً هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد و یک فرآیند کاهش تورم است که تولید سکه های جدید را 50٪ کاهش می دهد. نصف شدن بیت کوین یک رویداد مهم برای سرمایه گذاران کریپتو است و در طول تاریخ منجر به افزایش قیمت بیت کوین شده است.

 

با این حال، تاثیر آن بر صنعت معدن موضوع پیچیده تری است. پاداش‌های بلوک، یکی از جریان‌های درآمد اولیه برای ماینرها را کاهش می‌دهد. هاوینگ 2024 آن را از 6.25 بیت کوین به 3.125 بیت کوین کاهش می دهد. به همین دلیل است که ماینرها باید استراتژی های خود را برای جبران پاداش های کاهش یافته ناشی از نصف شدن، تطبیق دهند.

 

بیایید استراتژی‌ها و منابع درآمدی جایگزین را که ممکن است به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در شرایط خصمانه بازار کمک کند، بررسی کنیم.

 

Changing mindsets

 

استخراج بیت کوین شامل یک فرآیند رقابتی است که در آن ماینرها برای دریافت پاداش بلاک رقابت می کنند. این رقابت توسط زمان بلاک بیت کوین هدایت می شود که به طور متوسط ​​حدود 10 دقیقه در هر بلوک در سطح پروتکل است. خواه قدرت محاسباتی شبکه نسبتاً کم در 1 کیلوهات بر ثانیه باشد یا به 200 میلیون TH/s افزایش یابد، همان پاداش‌های بلوک باید بین ماینرها توزیع شود.

این محیط رقابتی، استخراج‌کنندگان را تشویق می‌کند تا بهره‌وری انرژی و استفاده از سخت‌افزار مقرون‌به‌صرفه را در اولویت قرار دهند. با هر رویداد نصف کردن، که در آن پاداش های بلوک 50 درصد کاهش می یابد، این روند به سمت بهره وری شتاب بیشتری می گیرد. از آنجایی که هزینه تولید یک بیت کوین منفرد در مدت کوتاهی پس از نصف شدن بعدی تقریباً دو برابر خواهد شد، ماینرها باید راه هایی را برای بهینه سازی سودآوری خود و تمرکز بر روی این سه عامل حیاتی جستجو کنند.

 

Bitcoin miners’ survival rests on these three whales

 

اولین و مهمترین “نهنگ” هزینه برق است. به گفته جی پی مورگان، حتی یک نوسان متوسط ​​1 سنت در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) می تواند منجر به واریانس قابل توجهی 3800 دلاری در هزینه تولید BTC شود. برای تقویت سودآوری پس از نصف شدن، معدنچیان در حال بررسی قراردادهای پیچیده هستند و به فکر نقل مکان به کشورها یا مناطقی هستند که قیمت برق پایین تر است. آنها حتی تولید برق را از گزینه های گاز رشته ای در نظر می گیرند. من معتقدم که برای معدنچیان بسیار مهم است که نرخ برق را در سطح 5 سنت بر کیلووات ساعت یا کمتر از آن تضمین کنند تا سودآوری خود را پس از آوریل 2024 حفظ کنند.

دومین عامل مهمی که توجه ماینرها را می طلبد، کارایی تجهیزات آنهاست. به عنوان مثال، هزینه‌های استخراج روزانه بیت‌کوین را می‌توان بیش از 63 درصد در هنگام ارتقا از دکلی با رتبه بازده 60 J/TH به دستگاهی با رتبه 22 J/TH کاهش داد. ماینرهایی که از کارایی سخت افزاری بهره می برند و از هزینه های کمتر برق بهره مند می شوند، سودآورترین آنها خواهند بود. آنها کسانی هستند که احتمالاً رویدادهای مهم بازار مانند نصف شدن آینده را پشت سر می گذارند.

 

علاوه بر این، من به ماینرها پیشنهاد می کنم استراتژی سوم را به کار گیرند که شامل انباشت سرمایه اضافی در بیت کوین استخراج شده در طول دوره های سودآور است. این ذخیره می تواند به عنوان یک بافر در برابر تأثیر کاهش پاداش بلوک پس از نصف شدن عمل کند. هنگامی که رالی پس از نصف شدن اتفاق می افتد، استخراج کنندگان می توانند با فروش دارایی های استخراج شده با حاشیه سود بالاتر، از ذخایر خود سرمایه گذاری کنند و به جبران ضرر کمک کنند.

 

در حالی که استراتژی هایی مانند تضمین نرخ برق پایین تر، استفاده از تجهیزات معدنی با کارآمدتر انرژی و استفاده از سرمایه ذخیره می تواند اثرات نامطلوب را کاهش دهد، نصف شدن سال 2024 فشار قابل توجهی را بر معدنچیان وارد می کند. می تواند منجر به بسته شدن بالقوه بسیاری از عملیات معدنی شود. بنابراین، ماینرها همچنین باید جریان های درآمدی جایگزین را کشف کنند. یکی از فرصت های امیدوارکننده برای ماینرها در پروژه هایی مانند بیت کوین Ordinals نهفته است.

 

Other ways

 

بیت کوین Ordinals اخیراً با افزایش کارمزد تراکنش ها در شبکه بیت کوین به بالاترین سطح جدید توجه زیادی را به خود جلب کرده است. «کتیبه‌های» معمولی، ابرداده‌های متصل به هر ساتوشی، دارایی منحصربه‌فردی است که مستقیماً روی بلاک چین بیت‌کوین ایجاد می‌شود، شبیه به یک توکن غیرقابل تعویض (NFT). برای به دست آوردن یکی، کاربران معمولاً با پلتفرم یا پروتکل مسئول Ordinals درگیر می شوند.

 

با افزایش تعداد کتیبه ها – که تا اوت از 25.5 میلیون نفر گذشت – درآمد حاصل از تراکنش ها نیز افزایش می یابد که در حال حاضر بیش از 53 میلیون دلار است. این روند نشان می‌دهد که جریان‌های درآمدی جایگزین برای ماینرها ممکن است در بلندمدت برجسته شود.

 

می بینیم که Ordinals معادله سودآوری را برای ماینرها تغییر می دهند، تقاضای کاربران برای ایجاد کتیبه ها را افزایش می دهند، پردازش تراکنش ها را در شبکه بیت کوین آغاز می کنند و ماینرها را تشویق می کنند تا تراکنش های خود را در بلاک بعدی وارد کنند.

 

مطمئناً می‌توانیم انتظار پیشرفت‌های بیشتری را در بالای شبکه بیت‌کوین داشته باشیم که استخراج‌کنندگان را قادر می‌سازد تا به طور مؤثرتری با چشم‌انداز پس از نیمه‌شدن سازگار شوند. با نزدیک‌تر شدن به رویداد نصف شدن، ماینرها باید استراتژی‌های ذکر شده را برای بهینه‌سازی سودآوری خود در اولویت قرار دهند و برای جایگزین‌های جدید در افق باز بمانند.

 

 

دیدار Bekbauov مدیر عامل شرکت استخراج بیت کوین Xive است که در سال 2019 یکی از بنیانگذاران آن بود. او قبلاً به عنوان یک شریک مدیریتی در Hive Mining فعالیت می کرد. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه فنی Kzak-بریتانیا و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه رابرت گوردون بریتانیا است. او همچنین به عنوان یک مربی در برنامه شتاب دهنده استارت آپ Founder Institute در هیوستون، تگزاس عمل می کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *