24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
اخبار اخبار فوری مقالات منتخب سردبیر

کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار آمادگی برای ادغام بلاک چین و هوش مصنوعی شد.

به گفته EUBOF، شبکه های غیرمتمرکز هوش مصنوعی، بهبود قراردادهای هوشمند و پروتکل های DeFi در حال ظهور برخی از روندهای آینده در بلاک چین هستند.

 

به اتحادیه اروپا (EU) توصیه شده است که برای همگرایی فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی (AI) آماده شود. رصدخانه و انجمن بلاک چین اروپا (EUBOF) – ابتکار کمیسیون اروپا – تحولات بلاک چین را در سراسر اروپا نظارت و تجزیه و تحلیل کرد و گزارش نهایی را در 24 می منتشر کرد. این گزارش که توسط تیم EUBOF تهیه شده است، پتانسیل بلاک چین برای ادغام با سایر فناوری ها و ایجاد نوآوری را برجسته می کند.

 

EUBOF روند قوی مربوط به همگرایی مداوم بین بلاک چین و هوش مصنوعی را شناسایی کرد. مجموعه‌های داده‌های هوش مصنوعی حساس را می‌توان به‌طور ایمن بر روی بلاک چین ذخیره کرد، که به گفته EUBOF، می‌تواند در «مراقبت‌های بهداشتی و مالی، جایی که امنیت داده‌ها در اولویت است» مفید باشد.

 

علاوه بر این، همگرایی این دو فناوری می تواند شبکه های هوش مصنوعی غیرمتمرکز را فعال کند. این گزارش افزود:

“این می تواند خطر انحصار داده ها را کاهش دهد و توسعه مشترک هوش مصنوعی را ارتقا دهد.”

 

EUBOF همچنین به این نتیجه رسید که هوش مصنوعی می تواند عملکرد قرارداد هوشمند را بهبود بخشد، که می تواند در صنایع مختلف اعمال شود. مطالعه کمیسیون اروپا همچنین رشد مداوم اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) را تایید کرد و راه اندازی پروتکل های جدید و برنامه های کاربردی در حال ظهور را پیش بینی کرد.

 

در نهایت، EUBOF پیش بینی می کند که قابلیت همکاری ذاتی، پایداری و بهره وری انرژی فناوری بلاک چین، محرک اصلی پذیرش مداوم آن خواهد بود. راهنمای رمزنگاری و هوش مصنوعی کوین تلگراف را بخوانید تا درباره بلاک چین ها و نحوه عملکرد آنها در سناریوهای دنیای واقعی بیشتر بدانید.

 

EUBOF چندین توصیه در این زمینه ارائه کرد، از جمله عمل به عنوان یک مرکز دانش جهانی برای بلاک چین، تقویت تعامل اروپا با سهامداران مختلف، و رسیدگی به مسائل ناشی از نوآوری های جدید.

 

همزمان با گزارش EUBOF، در 24 مه، اتحادیه اروپا برنامه‌هایی را برای اصلاح مقررات فعلی حاکم بر شرکت مشترک رایانه‌ای با عملکرد عالی اروپا (EuroHPC)، که استفاده از ابررایانه‌ها را برای توسعه هوش مصنوعی دیکته می‌کند، اعلام کرد.

 

EuroHPC نه ابرکامپیوتر را در سراسر اروپا مدیریت می کند که از زمان شروع این طرح توسعه یافته اند. کارخانه های جدید هوش مصنوعی پیشنهاد شده توسط این اصلاحیه، این ماموریت را بیشتر خواهند کرد. در آن زمان، ویلی بورسوس، معاون رئیس جمهور والونیا و وزیر اقتصاد، تحقیق و نوآوری، گفت:

 

اتحاد قدرت اروپا است و با هم به اهداف بزرگی دست یافته ایم. ما این را با توسعه ابررایانه های کلاس جهانی خود دیده ایم و اکنون می خواهیم نتایج این ماشین های قدرتمند را از طریق هوش مصنوعی قابل اعتماد افزایش دهیم.

 

طبق مقررات جدید، نهادهای میزبان می توانند تا 50 درصد از هزینه های خرید و عملیاتی ابررایانه های هوش مصنوعی را از اتحادیه اروپا دریافت کنند. مالکیت این ماشین‌ها را می‌توان به نهادهای میزبان پنج سال پس از پذیرش منتقل کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *