24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
آلتکوین اخبار فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

کیف پول تلگرام قوانین جدید KYC را اجرا می کند، ارائه دهنده را تغییر می دهد.

قبل از تغییر KYC، کاربران کیف پول تلگرام برای استفاده از نسخه پیش فرض کیف پول نیازی به ارائه اطلاعات شخصی نداشتند.

 

Wallet، یک ربات کیف پول رمزنگاری شخص ثالث در پیام رسان تلگرام، دستخوش تغییرات مهمی شده است، مانند اعمال قوانین سختگیرانه‌تر «مشتری را بشناسید» (KYC) و تغییر ارائه‌دهنده خدمات آن. در 29 می، کیف پول تلگرام کاربران را از به روز رسانی های متعددی در سیستم KYC خود مطلع کرد که برای انجام برخی تراکنش ها به اطلاعات شخصی بیشتری نیاز داشت.

 

طبق به‌روزرسانی‌ای که کوین تلگراف مشاهده کرده است، کاربران کیف پول باید نام، شماره تلفن و تاریخ تولد خود را فاش کنند تا از همه ویژگی‌های پیش‌فرض کیف پول استفاده کنند، به جز برداشت‌ها. در اطلاعیه Wallet آمده است: «از 3 ژوئن، همه ویژگی‌ها به جز برداشت‌ها نیاز به جزئیات حساب به‌روز دارند».

 

 

سیستم جدید KYC کیف پول تغییرات گسترده ای را در تجربه کاربری در کیف پول تلگرام ایجاد می کند. قبل از آپدیت، کاربران برای استفاده از کیف پول تلگرام به صورت پیش فرض نیازی به تکمیل KYC نداشتند.

 

سه طبقه از سیستم KYC جدید کیف پول:

با این تغییر، کاربران باید حداقل برخی از اطلاعات را برای دریافت سطح شناسایی “پایه” ارسال کنند، که تراکنش های ارز دیجیتال ورودی را به 3500 یورو (3780 دلار) در روز و 35000 یورو (37800 دلار) در ماه محدود می کند. این سطح از شناسایی به هیچ مدرکی نیاز ندارد. در اطلاعیه KYC Wallet می‌گوید: «این محدودیت‌ها تقریبی هستند و به نرخ‌های ارز محلی بستگی دارند.» و اضافه می‌کند که محدودیت‌ها ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشد.

 

سطح بعدی، نسخه «بسط یافته»، از یک کاربر برای باز کردن قفل تراکنش‌های تا سقف 100000 یورو (108000 دلار) در روز و 1 میلیون یورو (1.08 میلیون دلار) ماهانه درخواست شناسایی ملی می‌کند. کاربرانی که خواهان محدودیت بالاتری هستند، باید آدرس محل سکونت خود را برای باز کردن قفل نسخه «پیشرفته» ارائه کنند، که این باعث می‌شود محدودیت بالایی در مجموع وجوه قابل انتقال حذف شود.

 

 

محدودیت های قابل توجهی نیز برای خرید کارتی و خریدهای همتا به همتا اعمال می شود. این تغییرات در مورد TON Space، کیف پول فرعی Wallet اعمال نمی شود که به کاربران اجازه می دهد تا مبادلات غیرمتمرکز و انتقال توکن های غیرقابل تعویض را انجام دهند.

 

کیف پول تلگرام اکنون توسط یک شرکت دیگر سرویس می شود:

علاوه بر اطلاعیه کیف پول، کیف پول تلگرام نیز اعلام کرد که خدمات آن توسط شرکت دیگری ارائه خواهد شد. از 30 می 2024، خدمات Wallet توسط WOT Global Solution ارائه می شود.

تمام داده های کاربر پس از تغییر به راه حل جهانی WOT منتقل می شود. در این اطلاعیه آمده است که داده‌های جمع‌آوری‌شده شامل نام، آدرس، شماره تلفن، داده‌های تراکنش و هر داده دیگری است که Wallet ممکن است برای کاربران خود داشته باشد. به منظور جلوگیری از انتقال داده ها به WOT Global، کاربران باید حساب های Wallet خود را تا 20 می حذف کرده باشند.

این شرکت خاطرنشان کرد: “این تغییر بخشی از تلاش های مداوم ما برای ارائه خدمات با کیفیت بهتر به شما است.”

 

کیف پول تلگرام توسط یک ربات تلگرام شخص ثالث اداره می شود که به کاربران امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و Toncoin (TON) را خریداری کنند، سکه ای که ابتدا توسط تلگرام ایجاد شد.

 

کیف پول تلگرام از نظر طراحی به عنوان یک کیف پول نگهدارنده عمل می کند، به این معنی که کاربران آن به طور مستقیم مالک دارایی های خود نیستند، بلکه نگهداری رمزنگاری خود را به شخص ثالث واگذار می کنند. در مقابل، کیف پول‌های رمزنگاری خودسرپرست مانند MetaMask، Trezor یا Ledger به کاربران این امکان را می‌دهند که رمزنگاری خود را مستقیماً بدون هیچ محدودیت یا KYC نگهداری کنند.

 

مدیر عامل کیف پول، هلیل میراخمد، در نوامبر 2023 به کوین تلگراف گفت که این شرکت ترجیح می دهد کیف پول را به یک راه حل نگهبانی برای تسهیل ورود کاربران جدید تبدیل کند.

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *