11 مهر, 1402 | October, 2, 2023
فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

Google BARD در مقابل ChatGPT در مقابل Ernie .

مسابقه ربات چت هوش مصنوعی و Web3 تا به حال باید از این که بازار هوش مصنوعی در حال افزایش است و خبر از عناوین اخبار جهانی می دهد آگاه باشید.

 

تا به حال باید از این که بازار هوش مصنوعی در حال افزایش است و خبر از عناوین اخبار جهانی می دهد آگاه باشید.

چت ربات‌های هوش مصنوعی نیروگاه‌هایی بوده‌اند که طیف تجارت جهانی را ارتقا داده‌اند. پیش بینی می شود تا سال 2027 به 267 میلیارد دلار برسد.

این همه چیز نیست – انتظار می‌رود هوش مصنوعی سهم عمده‌ای در اقتصاد جهانی داشته باشد و تخمین‌ها حاکی از آن است که تا سال 2030 می‌تواند به 15.7 تریلیون دلار برسد.

 

حدود 37 درصد از شرکت ها و سازمان ها در حال حاضر در برخی از ظرفیت ها از آن استفاده می کنند. حتی سگ‌های برتر هم در حال پریدن هستند و از هر ده کسب‌وکار پیشرو، 9 نفر روی فناوری‌های هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

مسابقه ربات چت هوش مصنوعی :

 

ChatGPT در دو مرحله اصلی عمل می کند، مشابه نحوه عملکرد جستجوی گوگل. در حالی که Google قبل از پاسخ دادن به پرسش‌های کاربر، مرحله خزیدن و جمع‌آوری داده‌ها را دارد، ChatGPT یک مرحله پیش‌آموزشی برای جمع‌آوری داده‌ها دارد و به دنبال آن مرحله استنتاج برای تعامل کاربر و/یا توسعه‌دهنده Web3 است. مقیاس‌پذیری مرحله پیش‌آموزشی این است که چگونه ChatGPT چشم‌انداز توسعه Web3 را دوباره تعریف می‌کند.

 

اکنون با آمدن به Google BARD، این یک گام مهم به جلو در دسترسی به اطلاعات جهانی و مفید است. این ابزار پیشرفته از مدل زبان پیشرفته Google برای برنامه‌های گفتگو (LaMDA) استفاده می‌کند.

LaMDA مبتنی بر معماری شبکه عصبی ترانسفورماتور نوآورانه گوگل است. با استفاده از قدرت LaMDA، BARD کاربران را قادر می‌سازد تا عوامل پیچیده و مکالمه‌ای ایجاد کنند که می‌توانند زبان انسان و توسعه‌دهنده را به روشی طبیعی‌تر و ظریف‌تر درک کنند و به آن پاسخ دهند.

 

اگر صحبت از ارنی شد، این یک مدل هوش مصنوعی جدید است که توسط غول فناوری چینی بایدو ساخته شده است. این منابع داده های خارجی مانند وب سایت های مختلف را ادغام می کند تا درک خود را از زبان افزایش دهد.

 

معماری شبکه عصبی عمیق ارنی، همراه با یک نمودار دانش حاوی حجم وسیعی از داده های ساختاریافته، آن را قادر می سازد تا در مورد زبان استنتاج کند. این پیامدهای مهمی برای فضای Web3 دارد، جایی که پردازش زبان طبیعی (NLP) برای برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند.

 

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هوش مصنوعی Ernie بر روی داده های چینی آموزش دیده است، بنابراین ممکن است در زبان های دیگر به خوبی عمل نکند. اگر روی وظایف پردازش زبان طبیعی غیر چینی کار می کنید، ممکن است بخواهید از یک مدل زبان از پیش آموزش دیده متفاوت استفاده کنید.

 

هر یک از این سه ربات چت، مدل های زبانی از پیش آموزش دیده هستند که می توانند برای ایجاد چت ربات های هوش مصنوعی با قابلیت های پردازش زبان طبیعی مورد استفاده قرار گیرند. این مدل ها از الگوریتم های یادگیری عمیق برای تجزیه و تحلیل و پردازش مقادیر زیادی از داده های زبان طبیعی استفاده می کنند.

 

در حالی که هر یک از این مدل‌ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند، ارنی در رقابت ربات‌های چت هوش مصنوعی کمی عقب‌تر از دو مدل دیگر است. این برنامه عمدتاً در پردازش داده‌های زبان چینی ماهر است، در حالی که ChatGPT و Google BARD اساساً در ایجاد پاسخ‌های منسجم و با صدای طبیعی به زبان‌های آشنا مانند انگلیسی آموزش دیده‌اند.

 

 

چت ربات های هوش مصنوعی چگونه چشم انداز Web3 را دوباره تعریف می کنند؟

 

در حوزه توسعه Web3، این مدل های زبانی به ویژه برای توسعه dApps با رابط های زبان طبیعی مفید هستند. علاوه بر این، تکنیک‌های NLP را می‌توان برای استخراج بینش از داده‌های ساختار نیافته در بلاک چین، مانند داده‌های تراکنش و کد قرارداد هوشمند، به کار برد.

 

یکی از بهترین نمونه‌های واقعی که در آن یک چت ربات هوش مصنوعی منظره Web3 را دوباره تعریف می‌کند، الکسا است. این قابلیت می‌تواند با کاربران در مورد طیف وسیعی از موضوعات گفتگو کند و نمونه‌ای عالی از چت‌بات‌های مبتنی بر Web3 و هوش مصنوعی است.

 

این چت‌بات‌ها برای شبیه‌سازی مکالمه انسانی برنامه‌ریزی شده‌اند و آمازون در حال حاضر در تلاش است تا جنبه‌های هوشی و رفتاری چت‌بات الکسا را ​​تقویت کند تا آن‌ها را شبیه به انسان کند.

 

نمونه قابل توجه دیگری از چت بات هوش مصنوعی در Web3، سازنده ربات گفتگوی Hubspot (برای خدمات پشتیبانی مشتری) است. وقتی مردم از ویجت چت زنده شما برای پرسیدن سوال در مورد محصول شما یا تماس با پشتیبانی مشتری استفاده می کنند، می خواهند احساس کنند که با یک انسان واقعی صحبت می کنند.

 

با سازنده ربات چت HubSpot، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیام های خوش آمدگویی شخصی ایجاد کنید که با نام تجاری شما مطابقت داشته باشد و شعبه هایی راه اندازی کنید که می توانند سؤالات فروش یا درخواست های خدمات را به تیم مناسب هدایت کنند.

 

بعلاوه، ویجت چت Hubspot می تواند به طور یکپارچه با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری شما (CRM) متصل شود، بنابراین می توانید جریان های چت خود را بر اساس اطلاعات مخاطب خود سفارشی کنید و داده های CRM خود را در هر مکالمه به روز نگه دارید.

 

 

نتیجه :

 

در فضای آینده نگرانه توسعه Web3، ChatGPT و Google BARD بسیار قوی بوده اند. ارنی هنوز در حاشیه کاوش توسعه وب 3 است.

یکی از زمینه های بهبود، توانایی ارنی در درک زبان منحصر به فرد و اصطلاحات کدنویسی برای dApp و سایر توسعه نرم افزار Web3 است. یکی دیگر از جنبه های بهبود، توانایی ارنی در مدیریت تعاملات چند زبانه است زیرا به طور قابل توجهی در زبان چینی آموزش دیده است.

برای شرکت های توسعه وب 3، مهارت در پردازش زبان طبیعی و توسعه ربات چت هوش مصنوعی مهم است. تحقیق و توسعه مداوم می تواند ویژگی های چت ربات های هوش مصنوعی را با مدل های مختلف آموزش پایگاه داده Web3 تقویت کند.

این می تواند ربات های چت را برای توسعه Web3 مفید کند (مانند متن به SQL در برنامه نویسی dApp)، و باعث افزایش پذیرش و تعامل در فضای Web3 شود.

وینیتا راثی موسس و مدیر اجرایی Systango است که در زمینه Web3، هوش مصنوعی مولد، داده و بلاک چین تخصص دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *