24 فروردین, 1403 | April, 12, 2024
آلتکوین اخبار اخبار فوری فاندامنتال منتخب سردبیر

رود مپ چین لینک ۲ از راه رسید؛توکن LINK هم استیک پذیر خواهد شد

توسعه‌دهندگان چین لینک، بالاخره رودمپ نسخه دوم این پروژه (چین لینک ۲.۰) را منتشر کردند و از اضافه شدن قابلیت استیکینگ در آینده خبر دادند. به محض انتشار این رودمپ، قیمت LINK روند نزولی خود را شکست و به حدود ۹ دلار رسید.

به نقل از کوین تلگراف، فرصت‌های کسب درآمد غیرفعال یکی از بزرگترین ویژگی‌های جاذب سرمایه‌گذاران در حوزه رمزارز است چراکه این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا پورتفوی خود را بدون توجه به تغییرات روزانه پرایس اکشن، گسترش دهند.

چین لینک، شبکه غیرمتمرکز اوراکلی که اطلاعات مهم آف‌چین را برای عملکرد صحیح قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند، آخرین پروژه‌ای است که اعلام کرده به زودی از استیکینگ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. در پی اعلام این خبر، قیمت توکن حاکمیتی LINK افزایش یافت.

چین لینک ۲.۰، از استیکینگ پشتیبانی خواهد کرد

از آنجایی که چین لینک بزرگترین پروژه اوراکل در کل اکوسیستم ارز دیجیتال است، چندین سال است که بسیاری از سرمایه‌گذاران، خواستار اضافه شدن قابلیت استیکینگ توکن LINK در این شبکه شده‌اند.

با توجه به اعلامیه منتشر شده توسط چین لینک، هدف اصلی اضافه شدن قابلیت استیکینگ به این شبکه این است که «برای مشارکت‌کنندگان در اکوسیستم چین لینک، از جمله اپراتورهای نودها و اعضای جامعه، با اتکای خدمات اوراکل به LINK استیک شده، امکان افزایش ضمانت‌های امنیتی و کاربری فراهم شود».

توییت چین لینکبا استیک کردن LINK، توانایی نودهای برای فعالیت و دریافت کارمزد در شبکه چین لینک افزایش می‌یابد و به طور کلی امنیت اکوسیستم چین لینک افزایش یافته و از تضمین کاربران بهره‌مند خواهد شد.

استیکینگ نه تنها انگیزه‌ای برای ارائه داده‌های قابل اعتماد در شبکه ایجاد می‌کند، بلکه مکانیسمی را برای جریمه کردن نودهایی که عملکرد ضعیفی دارند و در تحقق هدف چین لینک که تولید مداوم گزارش‌های اوراکلی دقیق و تحویل آن به گیرنده‌های خاص در زمان مقرر است، ناکام هستند، فراهم می‌کند.

مشارکت بیشتر جامعه

یکی دیگر از مزایای اضافه شدن استیکینگ به چین لینک ۲.۰ این است که تعداد بیشتری از اعضای جامعه این پروژه برای فعالیت مستقیم در شبکه و پشتیبانی از عملکرد اوراکل‌ها تشویق خواهند شد.

فعالیت تعداد بیشتری از کاربران در کار نظارت بر جامعه، به طور مستقیم، به تمرکززدایی شبکه چین لینک کمک خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود اضافه شدن استیکینگ به مرور زمان، به گسترش نفوذ چین لینک کمک کند چراکه منابع درآمد جدید و افزایش کارمزد پروتکل از منبعی که متکی به صدور توکن نیست، مشارکت‌کنندگان بیشتری را به شبکه جذب خواهد کرد.

این شما و این گواه اثبات ذخایر

در رودمپ چین لینک ۲.۰، علاوه بر اضافه شدن قابلیت استیکینگ، از الگوریتم اجماع اثبات ذخایر (Proof of Reserves) یا به اختصار PoR رونمایی شده است.

با گواه PoR، دارایی‌های دیجیتال یک شرکت را به راحتی می‌توان از طریق یک فرآیدن خودکار که از شفافیت بلاکچین، قراردادهای هوشمند و اوراکل‌ها استفاده می‌کند، حسابرسی کرد.

توییت چین لینک در رابطه با PoR

این حسابرسی آنی کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که وجوه کاربران در برابر فعالیت‌های متقلبانه حضانتی آف‌چین محافظت می‌شوند. در نتیجه، PoR به شفافیت بیشتر در اکوسیستم ارزهای دیجیتال کمک می‌کند و به برخی از انتقادات پیرامون نحوه عملکرد سیستم مالی کنونی پاسخ می‌دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *