24 فروردین, 1403 | April, 12, 2024
اخبار فاندامنتال منتخب سردبیر

بانک کریپتو سوئیس SEBA مجوز SFC هنگ کنگ را دریافت کرد.

بانک SEBA تلاش خود را برای توسعه هنگ کنگ در اواخر سال 2022 آغاز کرد و در نوامبر یک دفتر راه اندازی کرد و این شرکت مجوزی اصولی برای ارائه خدمات تجارت دارایی مجازی تا اوت 2023 دریافت کرد.

 

بانک رمزنگاری SEBA بانک مستقر در سوئیس به جدیدترین شرکتی تبدیل شده است که با محوریت رمزارز مجوز از کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) دریافت کرده است. زیرمجموعه هنگ کنگ SEBA، SEBA هنگ کنگ، مجوز قانونی را برای ارائه طیف وسیعی از خدمات مرتبط با رمزنگاری در منطقه دریافت کرد. طبق اطلاعات موجود در وب سایت SFC، SEBA مجوز را در تاریخ 3 نوامبر دریافت کرده است.

این مجوز راه را برای SEBA در معاملات و توزیع کلیه اوراق بهادار، از جمله محصولات مرتبط با دارایی های دیجیتال مانند مشتقات خارج از بورس (OTC) باز می کند. این مجوز اولین ردپای SEBA در منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

 

SEBA برای اولین بار در نوامبر 2022 دفتری را در هنگ کنگ راه اندازی کرد، با تمرکز بر گسترش خدمات خود در منطقه، و این بانک تأییدیه اصولی SFC را برای ارائه خدمات تجارت دارایی مجازی در آگوست 2023 دریافت کرد. SEBA در خارج از سوئیس نیز فعال است. در ابوظبی

 

مجوز SFC همچنین به SEBA امکان ارائه مشاوره در مورد اوراق بهادار و دارایی های دیجیتال و مدیریت دارایی برای حساب های اختیاری در دارایی های سنتی و دیجیتال را می دهد. این مجوز همچنین به شرکت سوئیسی این امکان را می دهد که خدمات خود را به سرمایه گذاران نهادی و حرفه ای، از جمله خزانه های شرکتی، صندوق ها، دفاتر خانوادگی و افراد با ارزش خالص ارائه دهد.

 

در یک بیانیه رسمی، فرانتس برگمولر، مدیر عامل SEBA، گفت که هنگ کنگ از زمان بیت کوین در مرکز اقتصاد کریپتو بوده است. این بانک خوشحال است که بخشی از اقتصاد دارایی دیجیتال هنگ کنگ می شود. او اضافه کرد:

 

«سیستم حقوقی قوی منطقه یک پایه محکم برای انجام خدمات مرتبط با رمزنگاری فراهم می کند. این شفافیت نظارتی نه تنها به سود کسب و کار ما است، بلکه جایگاه هنگ کنگ را به عنوان یک مرکز خدمات مالی جهانی که میزبان بسیاری از رهبران بازار در بانکداری، مدیریت دارایی و بازارهای سرمایه است، تکمیل می کند.

 

در سال 2023، هنگ کنگ با وضع مقررات مطلوب برای شکوفایی شرکت‌های رمزنگاری، حضور خود را در اقتصاد جهانی ارز دیجیتال نشان داد. این شهر یک رژیم مجوز سختگیرانه ایجاد کرده است، و تنها چند پلتفرم منتخب را برای ارائه خدمات خود به مشتریان بین‌المللی و خرده‌فروشی باز کرده است. از حدود 100 شرکتی که در زمان اعلام مجوز دولت به افتتاح شعبه در هنگ کنگ علاقه نشان دادند، تنها تعداد انگشت شماری موفق به کسب مجوز شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *