10 اسفند, 1402 | February, 29, 2024
اخبار اخبار فوری فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

11 ماینر بیت کوین ممکن است پس از نصف شدن سودآوری استخراج نکنند.

کانتور فیتزجرالد:
اگر قیمت بیت کوین نتواند افزایش یابد، نصف شدن بیت کوین می تواند دردسرهای زیادی را برای استخراج کنندگان بیت کوین به همراه داشته باشد، اگرچه استراتژی های پوشش ریسک می تواند این خطر را کاهش دهد.

 

تحلیلگران شرکت خدمات مالی کانتور فیتزجرالد دریافتند، اگر قیمت بیت کوین پس از نصف شدن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا نکند، ممکن است ماینرها برای استخراج سودآور بیت کوین دچار مشکل شوند.

یک پست ۲۵ ژانویه در X (توئیتر سابق) توسط متیو شولتز، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران CleanSpark – که به تحقیقات Cantor Fitzgerald اشاره کرد – نشان داد که بسیاری از ماینرهای بیت کوین، از جمله Marathon Digital، Riot Platforms و Core Scientific، ممکن است تحت فشار افزایشی قرار گیرند. پس از نصف شدن بیت کوین، زیرا ارزش بیت کوینی که ماینرها از عملیات خود دریافت می کنند ممکن است بر هزینه ها بیشتر نباشد.

 

در حالی که شایان ذکر است که درآمد ماینرهای بیت کوین ارتباط نزدیکی با قیمت بیت کوین دارد، یکی از مدیران اجرایی از Luxor بیان می کند که ماینرها اغلب از استراتژی هایی برای محافظت از ضررهای احتمالی ناشی از نوسانات قیمت بیت کوین استفاده می کنند.

 

ماینر مستقر در بریتانیا Argo Blockchain و هات 8 مستقر در فلوریدا پس از نصف شدن (با قیمت فعلی بیت کوین)، با نرخ تمام شده به ازای هر سکه 62,276 دلار و 60,360 دلار به عنوان بالقوه زیان آورترین ها نشان داده شدند. به ترتیب.Hut 8 در آخرین به‌روزرسانی خود در تاریخ 5 ژانویه در مورد عملیات استخراج، گزارش داد که کل ذخایر آن 9195 بیت کوین است که به ارزش 377 میلیون دلار در قیمت‌های فعلی ارزش دارد.

 

تنها شرکت هایی که تحلیلگران کانتور انتظار داشتند پس از نصف شدن سودآوری خود را حفظ کنند – با فرض میانگین قیمت 40000 دلار برای هر بیت کوین و بدون تغییر شدید در نرخ هش – ماینر مستقر در سنگاپور Bitdeer و شرکت ماینینگ ایالات متحده CleanSpark بودند.

 

معیار «همه در هر سکه» کانتور به کل هزینه‌هایی که یک ماینر بیت‌کوین برای تولید یک بیت‌کوین متحمل می‌شود، از جمله هزینه‌های برق، هزینه‌های میزبانی و سایر هزینه‌های نقدی اشاره دارد. نصف شدن بیت کوین – که در حال حاضر برای آوریل برنامه ریزی شده است – به نصف شدن پاداش استخراج برای ماینرهای بیت کوین اشاره دارد.

 

در حالی که بسیاری از کارشناسان بازار این کاهش عرضه را افزایشی برای قیمت بیت کوین در درازمدت می دانند، این بدان معناست که ماینرهایی با هزینه های عملیاتی بالا ممکن است متضرر شوند. این تنها در صورتی بدتر می شود که قیمت بیت کوین نتواند به سطحی برسد که این هزینه ها را پوشش دهد.

 

بسیاری از مفسران بازار همچنین بر این باورند که بیت کوین در ماه های بعد از نصف شدن، جهش قابل توجهی در قیمت تجربه خواهد کرد.

 

دن روزن، معاون مدیر مشتقات در ماینر بیت کوین Luxor، به کوین تلگراف گفت که ماینرها اغلب از طیف وسیعی از استراتژی ها برای محافظت از قرار گرفتن در معرض BTC استفاده می کنند. این معمولاً شبیه خرید محصولات مشتقات است، مانند قراردادهای آتی نرخ هش و گزینه های مربوط به بیت کوین برای کاهش هرگونه نوسانات احتمالی. کوین تلگراف برای اظهار نظر با چندین ماینر بیت کوین که در این گزارش فهرست شده بودند تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *