24 فروردین, 1403 | April, 12, 2024
آلتکوین اخبار فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

ETF بیت کوین Grayscale کمترین خروجی را از زمان تبدیل ثبت می کند.

GBTC Grayscale در 23 فوریه 44.2 میلیون دلار برداشت را ثبت کرد که کمترین حجم روزانه آن از زمان انتقال به ETF است.

 

بیت کوین تراست (GBTC) گری اسکیل طی چند روز گذشته شاهد کاهش جریان خروجی بوده است که نشان دهنده کاهش حجم برداشت است. بر اساس داده های BitMEX Research، GBTC در 23 فوریه 44.2 میلیون دلار برداشت داشت که کمترین حجم روزانه از زمان تبدیل آن در 11 ژانویه از یک محصول خارج از بورس به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است.

 

تا پایان ژانویه، GBTC جمعاً 5.64 میلیارد دلار برداشت را گزارش کرد که تنها در 22 ژانویه 640 میلیون دلار برداشت شد. ماه فوریه شاهد کاهش خروجی بوده که تاکنون به 1.8 میلیارد دلار رسیده است. از زمان آغاز به کار، GBTC شاهد برداشت کل 7.4 میلیارد دلار بوده است.

 

در مقابل، IBIT بلک راک از زمان راه اندازی بیش از 6.6 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است و پس از آن FBTC Fidelity با بیش از 4.7 میلیارد دلار سرمایه قرار دارد. جایگاه سوم در اختیار شرکت ARK 21Shares است که در مدت مشابه 1.4 میلیارد دلار ورودی داشته است.

 

جریان ETF بیت کوین – 24 فوریه 2024

همه داده ها در حال حاضر، به جز شاید برای محصول Galaxy/Invesco

جمعه یک روز قوی بود، با +232.3 میلیون دلار ورودی خالص. همچنین، خروجی GBTC تنها 44 میلیون دلار بود که پایین‌ترین سطح از 11 ژانویه است

 

خروجی های GBTC:

 

خروج قابل توجهی از GBTC پیش بینی می شد. بیت کوین نقطه ای

تصویب ETF توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 10 ژانویه، راه را برای دارندگان GBTC برای تبدیل و بازخرید سهام خود باز کرد. پیش از این، سرمایه گذاران مجبور بودند برای خروج از موقعیت، سهام خود را در بازار ثانویه بفروشند.

 

به گفته تحلیلگران، سرمایه‌گذاران نیز در هفته‌های اخیر سبدهای خود را مجدداً متعادل کرده و با کارمزدهای کمتر به صندوق‌های ETF بیت کوین مهاجرت کرده‌اند. GBTC هزینه مدیریت سالانه 1.5٪ را دریافت می کند، در حالی که سایر ناشران کمتر از 0.19٪ را دریافت می کنند.

صندوق بیت کوین Grayscale ممکن است چالش دیگری در پیش داشته باشد. شرکت رمزنگاری ورشکسته جنسیس گلوبال هولدکو اخیراً مجوز دادگاه برای فروش 1.3 میلیارد دلار از سهام GBTC را برای بازپرداخت سرمایه‌گذاران دریافت کرد.

با این حال، خروجی های عظیم ممکن است توسط ساختار کارمزد Grayscale خنثی شود. نیت گراسی، رئیس فروشگاه ETF در X (توئیتر سابق) خاطرنشان کرد: “آنها می توانند دارایی هایشان را حدود 90 درصد کاهش دهند و همچنان بیشتر از مجموع سایر ناشران سود ببرند.”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *