24 تیر, 1403 | July, 14, 2024
اخبار ایردراپ فاندامنتال منتخب سردبیر

آپتیمیزم ۱۷,۰۰۰ آدرس را از لیست ایردراپ توکن OP حذف می‌کند

آپتیمیزم ۱۷,۰۰۰ آدرس دریافت کننده ایردراپ را از فهرست ایردراپ بعدی خود حذف کرد. انتظار می‌رود توکن OP تا پایان ماه آتی توزیع شود.

به نقل از The Block، آپتیمیزم (Optimism) راهکار مقیاس‌پذیری اتریوم، تعداد کیف پول‌هایی که واجد شرایط دریافت ایردراپ بعدی توکن OP بودند را کاهش داد.

طبق توییت آپتیمیزم در روز گذشته، این راهکار مقیاس‌پذیری ۱۷,۰۰۰ آدرس را حذف کرده است، زیرا اعتقاد دارد که این معامله‌گران در صدد دستکاری سیستم بوده‌اند. لیست آدرس‌های حذف شده در این صفحه قرار دارد.

به این فرایند، ایردراپ فارمینگ یا حمله سیبل (Sybil Attack) گفته می‌شود. این حمله توسط افرادی انجام شده است که فکر می‌کردند این پروژه در روزهای آتی ایردراپ خواهد داشت. بدین منظور، این افراد کیف پول‌های بسیار زیادی ایجاد کرده و امیدوار بودند اگر هر آدرس بتواند ایردراپ را دریافت کند، پول و سود بسیار زیادی کسب خواهند کرد.

آپتیمیزم گفته توکن‌هایی که به این آدرس‌ها ارسال شده است، مجددا بین کیف پول‌های واجد شرایط دریافت ایردراپ توزیع خواهند شد.

آپتیمیزم در توییتر نوشته است:

آپتیمیزم برای مردم است، نه برای کسانی که حمله سیبل انجام می‌دهند.

قبل از این نیز چندین پروژه کریپتو هدف ایردراپ فارمینگ قرار گرفته‌اند. معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مورد مربوط به زمانی بود که دایورجنس ونچرز (Divergence Ventures) از آدرس‌های بسیار زیاد استفاده کرد تا ایردراپ ریبون فایننس (Ribbon Finance) را دستکاری کند. دایورجنس ونچرز در ابتدا توانست از این استراتژی ۳.۲ میلیون دلار سود کسب کند، اما پس از آنکه در توییتر شناسایی شد و با انتقادات شدیدی مواجه شد، کل این سرمایه را برگرداند.

در تاریخ ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) آپتیمیزم ایردراپ خود را اعلام کرد و گفت ۲۵۰,۰۰۰ آدرس برای دریافت این ایردراپ واجد شرایط هستند. این ایردراپ ۵٪ از کل موجودی توکن را شامل می‌شود و ۱۴٪ دیگر نیز برای ایردراپ‌های بعدی برنامه‌ریزی شده است. توکن‌های باقی‌مانده بین صندوق اکوسیستم، تامین بودجه کالاهای عمومی، شرکت‌کنندگان اصلی پروژه و سرمایه‌گذاران خصوصی توزیع خواهد شد.

یکی از شرکت‌کنندگان آپتیمیزم به اسم NoobMan در سرور دیسکورد آپتیمیزم حدس می‌زند که احتمالا توزیع توکن در پایان ماه می یا در ماه June انجام خواهد شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *