10 اسفند, 1402 | February, 29, 2024
اخبار اخبار فوری فاندامنتال منتخب سردبیر

FTX به سمت تخلیه 8 درصد از سهام Anthropic حرکت می کند.

FTX پیشنهادی برای فروش کل سهام خود در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic به ارزش حدود 1.4 میلیارد دلار ارائه کرد.

 

بر اساس پرونده های دادگاه در 3 فوریه، صرافی رمزنگاری ورشکسته FTX به دنبال مجوز دادگاه برای فروش کل سهام خود در شرکت هوش مصنوعی Anthropic است. FTX درخواستی را به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای ناحیه دلاور ارائه کرد که به دنبال فروش سهام ترجیحی Anthropic Series B، شامل حقوق یا منافع موجود در آن، متعلق به شرکت خواهر خود، Alameda Research بود.

 

مدیر عامل سابق صرافی، سم بنکمن-فرید، در آوریل 2022 حدود 530 دلار در آنتروپیک سرمایه گذاری کرد – هفت ماه قبل از فروپاشی امپراتوری او در نوامبر همان سال. بر اساس شواهد ارائه شده در جریان محاکمه قانونی بانکمن-فرید در اکتبر 2023، سرمایه سرمایه گذاری شده در استارت آپ هوش مصنوعی در اصل از سپرده های مشتریان در FTX بوده است.

 

 

بعد از بسته شدن بودجه سری B آن در آوریل 2022، آلامدا تقریباً 13.56 درصد از آنتروپیک را در اختیار داشت. آنتروپیک اوراق بهادار دیگری را در دورهای تأمین مالی بعدی منتشر کرد که مشارکت آلامدا را تا ژانویه به 7.84 درصد کاهش داد. ارزش آنتروپیک تا دسامبر ۱۸ میلیارد دلار بود که سهم آلامدا در این شرکت را به حدود ۱.۴ میلیارد دلار رساند. FTX همچنین به دنبال کوتاه‌تر کردن جدول زمانی بررسی برای پیشنهاد فروش خود است و تصمیم‌گیری در جلسه آتی دادگاه ورشکستگی در ۲۲ فوریه را هدف قرار می‌دهد.

 

انعطاف پذیری برای تنظیم جدول زمانی فروش به تسهیل این همکاری کمک می کند، از جمله با اجازه دادن به بدهکاران برای جذب مازاد تقاضا برای اوراق بهادار سهام آنتروپیک که از هر یک از دورهای مالی آنتروپیک کانالیزه می شود. علاوه بر این، با توجه به تعداد و ارزش قابل توجه سهام آنتروپیک که توسط بدهکاران نگهداری می شود، انعطاف پذیری برای فروش بخش هایی از سهام آنتروپیک در زمان های مختلف به بدهکاران کمک می کند تا سود خود را کسب کنند.

 

عدم سرمایه گذاری در Anthropic بخشی از تلاش های مدیریت جدید FTX برای بازیابی وجوه و بازپرداخت کامل مشتریان است. نماینده حقوقی FTX، اندی دیتدریک، اخیراً در طی یک جلسه دادگاه گفت که FTX پتانسیل بازپرداخت کامل هزینه‌های کاربران و طلبکاران خود را دارد و طرح‌هایی برای راه‌اندازی مجدد صرافی را رد کرد. FTX در 1 فوریه درخواست مشابهی را برای فروش یک ادعای 175 میلیون دلاری علیه شرکت خدمات مالی دیجیتال ورشکسته Genesis Global Capital ارائه کرد.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *