24 فروردین, 1403 | April, 12, 2024
اخبار مقالات

10 رمزارزی که برای کسب جایگاه بیت‌کوین در سال 2022 مبارزه می‌کنند

چند سال پیش، رمزارز بیشتر شبیه یک مفهوم آکادمیک به نظر می‌رسید تا یک واقعیت. اما همه این ایده‌ها که حول محور ارزهای دیجیتال می‌چرخند، زمانی که بیت‌کوین در سال 2017 به رکورد بالایی رسید، تغییر کرد. از آن زمان، بازار کریپتو از طریق بیت‌کوین به رسمیت شناخته می‌شود. این رمزارز از زمان آغاز به کار خود در سال 2009، به یکی از قابل اعتمادترین و پذیرفته‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار تبدیل شده است. اما به جرات می توان گفت که بازار کریپتو به طور مداوم با پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی که تقریباً یک روز در میان اتفاق می‌افتد، در حال تحول است. این تحولات سریع، منجر به ظهور رمزارزهای مختلفی شده است که می‌توانند جایگزین بیت‌کوین و میراث آن در آینده نزدیک شوند. در اینجا، ما بهترین رمزارزهای سال 2022 را که برای جایگاه بیت‌کوین مبارزه می‌کنند، فهرست کرده‌ایم.

اتریوم (Ethereum)

اتریوم یکی از بزرگترین رقبای بیت‌کوین است و محتمل ترین گزینه برای جایگزینی بیت‌کوین در آینده است. این یک پلتفرم غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز را قادر می‌سازد تا در شبکه آن ساخته و بدون هیچ گونه خرابی، تقلب، کنترل یا تداخل اجرا شوند. هدف از ایجاد پلتفرمی مانند اتریوم، ساخت مجموعه ای برای محصولات مالی است که برای همه قابل دسترسی باشد.

کاردانو (Cardano)

اگرچه برخی از سرمایه گذاران از سرعت رشد آهسته کاردانو شکایت دارند، برخی دیگر بررسی دقیق گام به گام تحولات اخیر توسط اعضای جامعه کاردانو را تحسین می‌کنند. رمزارز با رویکردی مبتنی بر تحقیق توسط مهندسان، ریاضیدانان و کارشناسان رمزنگاری ایجاد شد. کاردانو به دلیل تحقیقات دقیق و اصولی از بقیه رقبای خود جدا است.

سولانا (Solana)

جایی که بیت‌کوین می تواند حدود 7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند، سولانا می‌تواند حدود 50000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. این ارز به دلیل ارائه یکی از سریع ترین رمزارز در بازار با نرخ رشد بی سابقه‌ای مشهور است. SOL یک بلاک چین قابل برنامه‌ریزی است که قراردادهای هوشمندی مانند اتر را اجرا می‌کند، اما بسیار مقیاس‌پذیرتر از بیت‌کوین و هر ارز دیجیتال دیگر است.

تترا (Terra)

تترا یک ستاره در حال ظهور در بازار ارزهای دیجیتال است و عملکرد بی عیب و نقصی را در چند ماه گذشته نشان داد. این یک پروتکل بلاک‌چین است که از استیبل کوین‌های ثابت فیات برای تقویت سیستم‌های پرداخت جهانی با ثبات قیمت استفاده می‌کند. این ثبات قیمت و پذیرش گسترده ارزهای فیات را با مقاومت سانسور بیت‌کوین ترکیب می‌کند.

بایننس کوین (Binance Coin)

بایننس کوین توکنی است که در دنیای مبتنی بر بلاک‌چین بایننس استفاده می‌شود که شامل یک صرافی رمزارز پیشرو، یعنی بایننس است. اگرچه صرافی بایننس در وجود خود با فراز و نشیب های متعددی روبرو بود، اما همچنان یکی از پرکاربردترین صرافی‌ها و محبوب‌ترین رمزارز در جهان است.

آوالانچ (Avalanche)

آوالانچ سریع‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در صنعت بلاک‌چین است که بر اساس زمان تا پایان اندازه‌گیری می‌شود. این نه تنها به طور تصاعدی سریع است، بلکه هزینه های کمی نیز دریافت می کند و از نظر زیست محیطی پایدار است. اگرچه AVAX یک تازه وارد در میان لیست برترین ارزهای دیجیتال است، مطمئناً طی چند ماه گذشته پتانسیل خود را ثابت کرده است.

پولکادات (Polkadot)

Polkadot یک رمزارز PoS منحصر به فرد است که هدف آن ارائه قابلیت همکاری در میان سایر بلاک‌چین‌ها است. توسعه‌دهندگان، پروتکل پولکادات را برای اتصال شبکه‌های بلاک‌چین مجاز و بدون مجوز و همچنین اوراکل‌هایی طراحی کردند که به سیستم‌ها اجازه می‌دهد تا با هم زیر یک سقف کار کنند.

Shiba Inu

Shiba Inu اخیراً یک نسخه بتا از سازمان مستقل غیرمتمرکز را راه‌اندازی کرده است که هدف آن دادن اختیارات بیشتر به کاربران برای تصمیم‌گیری در مورد پروژه‌های رمزارز می‌باشد. این قطعاً علاقه SHIB و دیگر علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال را برانگیخت. خالقان Shiba Inu در حال توسعه چندین نوآوری پیشرفته برای اثبات اعتبار کریپتو هستند که ممکن است به SHIB فرصت مناسبی برای مبارزه برای جایگاه بیت‌کوین بدهد.

Axie Infinity

Axie Infinity یک بازی مبتنی بر بلاک‌چین است که ویژگی های NFT را نیز ارائه می‌دهد. در دنیای مجازی کریپتو، گیمرها برای برنده‌ شدن در مبارزات و یافتن سود ارز دیجیتال AXS با یکدیگر رقابت می‌کنند. اخیراً، حرکت متاورس فیس‌بوک می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور برای افزایش علاقه به Axie Infinity و دیگر رمزارزهای بازی مبتنی بر بلاک‌چین عمل کند.

تتر (Tether)

تتر یکی از اولین استیبل کوین‌های موجود در بازار است که قصد دارد ارزش کریپتو خود را به یک استاندارد ارزی در دنیای واقعی مانند دلار آمریکا متصل کند. از آنجایی که اکثر ارزهای دیجیتال به خصوص بیت‌کوین در طول عمر خود با نوسانات عمده روبرو بوده‌اند، تتر ممکن است به دلیل کاهش خطرات نوسانات، شانس زیادی برای مبارزه برای جایگاه بیت‌کوین داشته باشد.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *