10 اسفند, 1402 | February, 29, 2024
اخبار اخبار فوری فاندامنتال مقالات منتخب سردبیر

ETF بیت کوین تنها یک ماه پس از تایید به نقطه عطف 10 میلیارد دلاری رسید.

نه نقد ETF بیت کوین در 9 فوریه به نقطه عطف قابل توجهی از دارایی های تحت مدیریت 10 میلیارد دلاری رسید.

 

صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) که اخیراً راه اندازی شده اند، 20 جلسه معاملاتی اول خود را تکمیل کردند و به نقطه عطف 10 میلیارد دلاری دارایی های تحت مدیریت (AUM) رسیدند. طبق داده‌های BitMEX Research، جریان خالص برای 9 ETF در 9 ژانویه به 2.7 میلیارد دلار رسید که توسط iShares Bitcoin Trust هدایت می‌شود که در حال حاضر بیت کوین را در اختیار دارد.

 

به ارزش 4 میلیارد دلار جایگاه دوم توسط صندوق بیت کوین Wise Origin Fidelity با بیش از 3.4 میلیارد دلار BTC تحت مدیریت است. ETF بیت کوین ARK 21Shares نیز به نقطه عطف میلیارد دلاری رسید و ارزشی در حدود 1 میلیارد دلار در سبد سهام خود داشت. در همین حال، جریان خروجی بیت کوین تراست Grayscale (GBTC) طی 30 روز گذشته به 6.3 میلیارد دلار رسیده است. این صندوق در 9 فوریه 51.8 میلیون دلار خروج سرمایه ثبت کرد که کمترین حجم روزانه برداشت سرمایه از زمان تبدیل است.

 

اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ در X می‌گوید: «من فکر می‌کردم Nine با کاهش جریان‌های خروجی GBTC کمی ضعیف‌تر می‌شود، اما در حال قوی‌تر شدن هستند.

 

جریان ETF بیت کوین – 9 فوریه

تمام داده ها خارج شده است. روز قوی با 541.5 میلیون دلار ورودی خالص Invesco یک خروجی داشت، اولین محصول غیر GBTC که روز خروجی داشت

 

بر اساس تحلیل اخیر ARK Invest، قیمت بیت کوین در ژانویه بالاتر از پشتیبانی فنی، «شامل میانگین متحرک 200 روزه (29902 دلار) و میانگین زنجیره (33487 دلار)» تثبیت شد. در طول ماه، قیمت کریپتوکارنسی با 0.6 درصد افزایش به 42585 دلار رسید.

 

دیدگاه صعودی ARK Invest این است که بیت کوین در حال جایگزینی طلا به عنوان دارایی ریسک است. قیمت بیت کوین نسبت به طلا در 7 سال گذشته بیست برابر شده است. در ژانویه 2024، بیت کوین توانست 20 تروی اونس طلا بخرد، در مقایسه با 1 تروی اونس در آوریل 2017. ما معتقدیم این روند باید ادامه یابد زیرا بیت کوین نقش خود را در بازارهای مالی افزایش می دهد.

 

با توجه به محیط اقتصاد کلان، مدیر دارایی پیش‌بینی می‌کند که «با کاهش تورم و افزایش نرخ‌های واقعی، بیت کوین باید شکننده باقی بماند زیرا بانک‌ها همچنان به از دست دادن سپرده‌های خود ادامه می‌دهند.»

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برنامه های ETF بیت کوین را از ARK 21Shares، Invesco Galaxy، VanEck، WisdomTree، Fidelity، Valkyrie، BlackRock و Grayscale در 10 ژانویه، بیش از یک دهه پس از درخواست کامرون و تایلر وینکلووس برای راه اندازی، تأیید کرد. Winklevoss Bitcoin Trust در سال 2013.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *