24 فروردین, 1403 | April, 12, 2024
اخبار اخبار فوری مقالات منتخب سردبیر

دشواری استخراج بیت کوین قبل از نصف شدن از 80 تریلیون فراتر رفت.

در تنظیم مجدد خودکار آن در 15 فوریه، دشواری استخراج بیت کوین حدود 6 درصد افزایش یافت.

 

دشواری استخراج بیت کوین، که میزان دشواری حل معماهای رمزنگاری پیچیده مورد استفاده در فرآیند استخراج را اندازه گیری می کند، در روز جمعه، 16 فوریه، از 80 تریلیون گذشت. بر اساس گزارش BTC.com، نرخ هش شبکه، که کل توان محاسباتی استفاده شده توسط ماینرها را اندازه گیری می کند، به 562.81 اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید و میزان سختی استخراج به رکورد 81.73 تریلیون رسید.

دشواری استخراج از ژانویه 2023 به طور پیوسته افزایش یافته است و انتظار می رود در چند ماه آینده به 100 تریلیون برسد. در مکانیزم اجماع اثبات کار بیت کوین، دشواری بالاتر به این معنی است که ماینرها برای یافتن هش صحیح به قدرت و انرژی محاسباتی بیشتری نیاز دارند. در سال گذشته، سطح دشواری بیت کوین بیش از دو برابر شده است.

 

 

در تنظیم مجدد خودکار آن در 15 فوریه، دشواری استخراج بیت کوین حدود 6 درصد افزایش یافت. با توجه به داده‌های منبع نظارتی BTC.com، اگر این اتفاق بیفتد، برای اولین بار دشواری را به بالاترین حد تاریخ و بالای 80 تریلیون خواهد رساند.

 

بیت کوین در افتتاحیه وال استریت 16 فوریه به 52000 دلار رسید زیرا آخرین داده های کلان ایالات متحده فراتر از انتظارات بود. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین راکد در آخرین جلسه معاملاتی هفته TradFi رخ داده است.

 

پاداش استخراج بیت کوین در ماه آوریل به نصف کاهش می یابد که به آن نیمه بیت کوین معروف است. برای مبارزه با تورم، برنامه نویسان بیت کوین تقریباً هر چهار سال یک بار کاهش را در ساختار توکن انجام می دادند. آخرین باری که پاداش استخراج بیت کوین به نصف کاهش یافت، در می 2020 بود.

 

پاداش بیت کوین از 6.25 بیت کوین به 3.125 بیت کوین در طی هاوینگ آینده کاهش می یابد. این تغییر ممکن است منجر به نرخ هش کمتری شود، زیرا ماینرهای با کارایی کمتر ممکن است پوشش هزینه‌های خود و آفلاین کردن ریگ‌های ماینینگ خود را چالش برانگیز بدانند. کاهش نرخ هش به احتمال زیاد باعث کاهش سختی استخراج بیت کوین می شود، زیرا شبکه قصد دارد هر 10 دقیقه یک بار تولید بلوک را ثابت نگه دارد.

 

به گفته تحلیلگران گلکسی دیجیتال، تا 20 درصد از نرخ هش فعلی بیت کوین می تواند پس از نصف شدن بیت کوین آفلاین شود و تنها کارآمدترین ریگ های استخراج باقی بماند.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *