11 مهر, 1402 | October, 2, 2023
اخبار منتخب سردبیر

NBER: یک پنجم مشاغل در السالوادور اکنون بیت کوین را می‌پذیرند

  • محققان همچنین دریافتند که بیت کوین در مقایسه با سایر روش های پرداخت در السالوادور در حال افزایش است.

چند ماه پس از تبدیل بیت کوین (BTC) به ارز قانونی در السالوادور، مطالعه انجام‌شده توسط اداره ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) نشان می‌دهد که 20 درصد از کسب و کارها شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت خود کرده‌اند.

این مطالعه با بررسی بزرگسالان از 1800 خانوار در السالوادور، با هدف سنجش پذیرش BTC در این کشور پس از تصویب قانون بیت کوین انجام شد. محققان دریافتند که بیت کوین در مقایسه با سایر روش‌های پرداخت در حال افزایش است.

کیف پول ارز دیجیتال Chivo استفاده از پول نقد و کارت‌های نقدی را کاهش داد

بر اساس این گزارش، کاربرانی که کیف پول Chivo تحت حمایت دولت را دانلود کرده‌اند، «استفاده از پول نقد را 10 درصد کاهش داده‌اند، در حالی که استفاده خالص آنها از کارت‌های نقدی 11 درصد کاهش یافته‌است».

جدای از این، از آنجایی که قانون بیت کوین در السالوادور عوامل اقتصادی را ملزم به پذیرش بیت کوین می‌کند، این مطالعه همچنین شرکت‌کنندگان در نظرسنجی را که به عنوان صاحبان شرکت‌ها و کارمندان آشنا با روش‌های پرداخت شرکت شناسایی شده‌بودند، مورد سوال قرار داد.

در این آمار جمعیتی، 20٪ اظهار داشتند که شرکت یا محل کار آنها BTC را می‌پذیرد، در حالی که تنها 25٪ کارت های اعتباری و نقدی را می پذیرند. علاوه بر این، این مطالعه اشاره کرد که «11.4٪ از شرکت ها فروش مثبتی در بیت کوین دارند.»

محققان همچنین دریافتند که 71 درصد از فروش بیت کوین عمدتاً به دلار تبدیل‌شده و سپس برداشت می‌شود. علاوه بر این، 17٪ از فروش به دلار تبدیل‌شده و در کیف پول Chivo نگهداری می‌شود. در همین حال، 12٪ بیت کوین خود را در برنامه Chivo نگه داشته‌اند.

پس از تصویب قانون بیت کوین، یک زوج ایتالیایی سعی کردند به مدت 45 روز در السالوادور بگردند. آن‌ها فقط از بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت خود استفاده می‌کردند. این زوج دریافتند که بسیاری از مکان‌ها مانند مک‌دونالدز و استارباکس در حال حاضر بیت کوین را می‌پذیرند. با این حال، آنها همچنین با فروشندگانی روبرو شدند که با این ارز دیجیتال آشنایی ندارند.

در همین حال، جمهوری آفریقای مرکزی اخیرا بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفته است. با این کار، ساکنان این کشور از نظر قانونی اجازه دارند از BTC به همان شیوه و فرانک کشور استفاده کنند. جدا از این، این کشور آفریقایی همچنین یک چارچوب قانونی برای استفاده از رمزارز ایجاد کرد.

منبع: COINTELEGRAPH

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *